VIII Przegląd Piosenki Ekoturystycznej ?W listopadowym lesie? Drukuj Email

W dniu 29 listopada 2012 roku, w auli Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Strzelcach Opolskich odbył się VIII Przegląd Piosenki Ekoturystycznej ?W listopadowym lesie?. Głównymi organizatorami byli: Gmina Strzelce Opolskie oraz Publiczna Szkoła Podstawowa Nr 1 w Strzelcach Opolskich, realizując program Edukacja Ekologiczna PLUS 2012.

Celem przeglądu jest popularyzowanie piosenki turystycznej i ekologicznej podczas imprez turystycznych ? pieszych, górskich, krajoznawczych. Uczestnicy rywalizowali w dwóch kategoriach: zespół i solista.

Piosenki konkursowe oceniała komisja w składzie ? pani Barbara Kemska?Guga (dyrektor Poradni Psychologiczno ? Pedagogiczne w Strzelcach Opolskich) oraz pani Joanna Chreczkowska z Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie. Ustalono następującą klasyfikację.
W kategorii zespół: I miejsce ? Zespół z Publicznego Gimnazjum Nr 1 w Strzelcach Opolskich, II miejsce ? Chór z Publicznego Gimnazjum Nr 2 w Strzelcach Opolskich, Zespół ?Dzwoneczki? z Publicznej Szkoły Podstawowej Nr 2 w Strzelcach Opolskich. Udział brały też zespoły z Publicznej Szkoły w Suchej, Publicznej Szkoły Podstawowej Nr 1 w Strzelcach Opolskich i Niepublicznej Szkoły w Grodzisku.

W kategorii solista: I miejsce ? Bartosz Bomba (PG Nr 1 w Strzelcach Opolskich), II miejsce ? Rafał Kluczny (NSP w Grodzisku), III miejsce ? Emilia Duk (PSP Nr 2 w Strzelcach Opolskich). Dyplom za udział zdobyła także Wiktoria Breguła (PSP Nr 1 w Strzelcach Opolskich).