• zn22.jpg
IV Jesienny Rajd Beskidzki CEE - Trzy Kopce Wiślańskie Drukuj Email

W dniach 15-16 października 2016 odbył się IV Jesienny Rajd Beskidzki CEE - Trzy Kopce Wiślańskie.  Rajd zorganizował Oddział PTTK Centrum Edukacji Ekologicznej w Strzelcach Opolskich. Uczestnicy rajdu przeżyli miłe chwile w prawdziwie jesiennej scenerii...

Organizatorem Rajdu był Oddział PTTK Centrum Edukacji Ekologicznej w Strzelcach Opolskich, Strzelecka Jedynka - Publiczna Szkoła Podstawowa Nr 1 w Strzelcach Opolskich, Gmina Strzelce Opolskie, Program Edukacja Ekologiczna PLUS 2016, Klub PTTK Mała Akademia Turystyczna?. Celem rajdu było poznanie walorów przyrodniczych, turystycznych, krajoznawczych, edukacyjnych, naukowych oraz kulturowych Pasma Równicy na terenie Parku Krajobrazowego Beskidu Śląskiego, wdrażanie idei ekorozwoju, realizacja programu Edukacja Ekologiczna PLUS 2016, popularyzacja górskiej turystyki kwalifikowanej, popularyzacja odznaki GOT, zagospodarowanie czasu wolnego dzieci, młodzieży oraz dorosłych w czasie wakacji.

W programie rajdu znalazły się dwie punktowane trasy do Górskiej Odznaki Turystycznej:
- Przełęcz Salmopolska (904 m n.p.m.) - Jawierzny (799 m n.p.m.) - Smerekowiec (835 m n.p.m.) - Polana Szporówka - Gościejów - Trzy Kopce Wiślańskie (810 m n.p.m.) - Schronisko Telesforówka - Kamienny (790 m n.p.m.) - Wisła Centrum,
- Ustroń Dobka - Orłowa (813 m n.p.m.) - Chata na Orłowej - Przełęcz Beskidek (668 m n.p.m.) - Beskidek (700 m n.p.m.) - Równica (884 m n.p.m.) - Schronisko Równica.

Znalazł się również czas na indywidualne zwiedzanie Wisły lub pobyt w Tropikana Park Wodny Hotelu Gołębiewski. Odbyły się konkursy ekologiczne i sprawnościowe. Wszyscy uczestnicy konkursów otrzymali nagrody. Najlepszym w konkursach okazał się Rafał Dobrowolski.

Dziękujemy za udział w naszym rajdzie. Zapraszamy ponownie!