VI Wiosenny Rajd Jurajski CEE Drukuj Email

22 kwietnia 2017 roku, Oddział PTTK Centrum Edukacji Ekologicznej w Strzelcach Opolskich, zaprosił swoich turystów do rezerwatu Sokole Góry. W malowniczej scenerii jurajskich skałek, penetrując krasowe jaskinie, poznawano najciekawsze fragmenty Jury Krakowsko-Częstochowskiej.

Organizatorem Rajdu był Oddział PTTK Centrum Edukacji Ekologicznej w Strzelcach Opolskich, Gmina Strzelce Opolskie, Program Edukacja Ekologiczna PLUS 2017, Strzelecka Jedynka Publiczna Szkoła Podstawowa Nr 1 w Strzelcach Opolskich oraz Klub PTTK Mała Akademia Turystyczna. Celem rajdu było poznanie walorów przyrodniczych, turystycznych, krajoznawczych, naukowych i edukacyjnych obszarów Jury Krakowsko-Częstochowskiej, w tym na terenie Rezerwatu Sokole Góry, wdrażanie idei ekorozwoju, realizacja programu Edukacja Ekologiczna PLUS 2017, popularyzacja pieszej turystyki kwalifikowanej, popularyzacja odznaki Turysta Przyrodnik oraz OTP oraz zagospodarowanie czasu wolnego dorosłych, dzieci i młodzieży.

W programie rajdu znalazło się przejście: ścieżką geologiczną Kamieniołom Kielniki - Trasą Jurajskich Krajobrazów - Rezerwat Sokole Góry - zwiedzanie Jaskini Olsztyńskiej z własnym światłem - Góra Biakło - Lipówki - Skała Urwista - Skała Podcięta - Zamek Olsztyn - zwiedzanie zrewitalizowanego rynku w Olsztynie. Po przejściu całej zaplanowanej trasy uczestnicy udali się na obiadokolację. Wielu uczestnikom przypadł do gustu oryginalny Spichlerz z XVIII wieku, z uroczą atmosferą i ciekawymi posiłkami.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom za wspólną turystyczna przygodę.
Zapraszamy na kolejne nasze imprezy!