XIII Opolska Wyprawa Ekologiczna Drukuj Email

Fantastyczna majówka w czeskich Górach Stołowych za nami! Bajkowe krajobrazy piaskowcowych skał, labirynty skalne, zgrupowania skał, głębokie wąwozy, formacje skalne o niespotykanych kształtach.

W dniach 20 i 21 maja odbyła się XIII Opolska Wyprawa Ekologiczna CEE - Broumowskie Ściany 2017. Organizatorem rajdu był Oddział PTTK Centrum Edukacji Ekologicznej w Strzelcach Opolskich
, Gmina Strzelce Opolskie, Program Edukacja Ekologiczna PLUS 2017, Strzelecka Jedynka - Publiczna Szkoła Podstawowa Nr 1 w Strzelcach Opolskich oraz Klub PTTK Mała Akademia Turystyczna. Celem rajdu było poznanie walorów przyrodniczych, turystycznych, krajoznawczych, naukowych i edukacyjnych w obszarze Broumowskich Ścian oraz Skał Adrszpasko-Cieplickich, w czeskiej Zachodniej części Górach Stołowych, wdrażanie idei ekorozwoju, realizacja programu Edukacja Ekologiczna PLUS 2017, popularyzacja pieszej turystyki kwalifikowanej oraz zagospodarowanie czasu wolnego dorosłych, dzieci i młodzieży.

W programie rajdu znalazło się przejście trasami: Slavny - Modry Kamen (686 m n.p.m.) - Supi Hnizdo (702 m n.p.m.) - Schronisko Hvezda (sobota) oraz: Teplice nad Metuji - Skaly (694 m n.p.m.) - Cap (786 m n.p.m.) - Teplice nad Metuji (niedziela). Grupa nocowała w Schronisku PTTK Pasterka gdzie odbyły się również zabawy, konkursy i ognisko turystyczne.

Wszystkim uczestnikom Wyprawy bardzo dziękujemy za udział oraz stworzenie niesamowitej turystycznej atmosfery.
Zapraszamy na kolejne nasze imprezy!