XVI Rajd Ratuszowy - Karkonosze - Praga. Drukuj Email

W dniach 16 - 18 czerwca 2017 roku, odbył się już XIV Rajd Ratuszowy CEE. Uczestnicy rajdu wędrowali po najciekawszych szlakach Karkonoskiego Parku Narodowego. Prawdziwym bonusem  był spacer po Pradze.

XIV Rajd Ratuszowy CEE - Karkonosze - Praga 2017
Organizatorem rajdu był Oddział PTTK Centrum Edukacji Ekologicznej w Strzelcach Opolskich, Gmina Strzelce Opolskie, Program Edukacja Ekologiczna PLUS 2017, Strzelecka Jedynka Publiczna Szkoła Podstawowa Nr 1 w Strzelcach Opolskich oraz Klub PTTK Mała Akademia Turystyczna. Celem rajdu było poznanie walorów przyrodniczych, turystycznych, krajoznawczych, naukowych i edukacyjnych w obszarze Karkonoskiego Parku Narodowego - Śnieżka, Wodospad Kamieńczyka, Wodospad Łomniczki, udział w wycieczce krajoznawczo-edukacyjnej do Pragi, wdrażanie idei ekorozwoju, realizacja programu Edukacja Ekologiczna PLUS 2017, popularyzacja pieszej turystyki kwalifikowanej, zagospodarowanie czasu wolnego dorosłych, dzieci i młodzieży.

W program rajdu znalazło się przejście trasą: Karpacz Rozdroże Łomnickie - Kopa (Śląską Drogą lub koleją linową) - Schronisko Dom Śląski - Śnieżka (1602 m n.p.m.) - Przełęcz Pod Śnieżką - Równia Pod Śnieżką - Schustlerova cesta - Łąkowe Schronisko (Lucni Bouda) - Jantarova cesta - Spalona Strażnica - Schronisko Strzecha Akademicka - Schronisko Samotnia - Karpacz Piatek), zwiedzanie Pragi z przewodnikiem: Hradczany - Mala Strana - Most Karola - Stare Miasto (Ratusz Staromiejski, Zegar Orloy) - Plac Wacława (sobota), Szklarska Poręba - Wodospad Kamieńczyka - Huta Leśna - Chata Walońska - Wodospad Szklarki - Szklarska Poręba.

Turystyka Łączy Pokolenia