XX Górski Rajd Ekologiczny CEE Drukuj Email

XX Górski Rajd Ekologiczny CEE odbył się na szlakach Tatrzańskiego Parku Narodowego oraz na Słowacji. W programie rajdu: Rusinowa Polana, Gęsia Szyja, Wodospad Silkawa, Dolina Pięciu Stawów Polskich, Świstówka Roztocka, Morskie Oko oraz Jaskinia Bielska i Zamek Orawski.

Organizatorem rajdu był Oddział PTTK Centrum Edukacji Ekologicznej w Strzelcach Opolskich, Gmina Strzelce Opolskie, Program Edukacja Ekologiczna PLUS 2017, Klub PTTK Mała Akademia Turystyczna®, Strzelecka Jedynka - Publiczna Szkoła Podstawowa Nr 1 w Strzelcach Opolskich oraz Spółdzielnia Mieszkaniowa w Strzelcach Opolskich.
Celem rajdu było poznanie walorów przyrodniczych, turystycznych, krajoznawczych, edukacyjnych, naukowych oraz kulturowych obszaru Tatrzańskiego Parku Narodowego oraz wybranych terenów w Tatrach Słowackich, realizacja programu Edukacja Ekologiczna PLUS 2017, popularyzacja górskiej turystyki kwalifikowanej, popularyzacja odznaki GOT oraz zagospodarowanie czasu wolnego dzieci, młodzieży oraz dorosłych w czasie wakacji.

W programie rajdu:
- przejście trasą: Polana - Goły Wierch (1202 m n.p.m.) - Rusinowa Polana (piknik z prowiantu uczestników) - Złota Dolina - Małe Ciche; lub dalej - Gęsia Szyja (1486 m n.p.m.) - Rówień Waksmundzka - Waksmundzka Polana - Psia Trawka -  szlakiem Walerego Eljasza do Cyrhli,

- przejście trasą: Palenica Białczańska - Wodogrzmoty Mickiewicza - Dolina Roztoki - Wodospad Siklawa - Schronisko w Dolinie Pięciu Stawów Polskich - piknik pod schroniskiem (zwiedzanie doliny, sesja fotograficzna) - powrót tą samą trasą lub: Świstówka Roztocka - Kępa (1686 m n.p.m.) - Morskie Oko (1395 m n.p.m.) - Drogą Oswalda Balzera - Palenica Białczańska,

- przejście trasą: Kuźnice - Polana Kalatówki - Kondratowa Polana - Przełęcz Pod Kopą Kondracką (1863 m n.p.m.) - Suchy Wierch Kondracki (1890 m n.p.m.) - Suche Czuby (1799 m n.p.m.) - Goryczkowa Czuba (1913 m n.p.m.) - Goryczkowa Przełęcz Świńska (1801 m n.p.m.) - Przedni Wierch Goryczkowy (1874 m n.p.m.) - Goryczkowa Przełęcz nad Zakosy (1816 m n.p.m.) - Kasprowy Wierch (1987 m n.p.m.) - Sucha Czuba (1698 n.n.p.m.) - Myślenickie Turnie (1360 m n.p.m.) - Kuźnice,

- przejazd do Jaskini Bielskiej - zwiedzanie jaskini,

- przejazd do Orawskiego Podzamcza - zwiedzanie Orawskiego Zamku (Republika Słowacka).

Wszystkim uczestnikom XX Górskiego Rajdu Ekologicznego CEE serdecznie dziękujemy za udział w naszym rajdzie. To wasza aktywna obecność na naszych tatrzańskich szlakach sprawiła, że impreza okazała się jedną z najfajniejszych imprez organizowanych w tym terenie. Dziękujemy za przejście wszystkich zaplanowanych tras rajdowych, za zdobycie 75 puntów GOT, za ostrożność i zachowanie bezpieczeństwa, za przestrzeganie zasad i reguł obowiązujących w tego typu górskich wędrówkach. Dziękujemy za miły wieczór w Karczmie Muzykanckiej Macieja Rybki na zakończenie wakacji!

Zapraszamy na kolejne nasze imprezy turystyczne!

Turystyka Łączy Pokolenia