III Rajd Wakacyjny CEE Drukuj Email

W pierwszą sobotę lipca, Oddział PTTK Centrum Edukacji Ekologicznej zorganizował III Rajd Wakacyjny! Tym razem zdobywaliśmy Klimczok (1117 m n.p.m.), szczyt położony w północno-wschodniej części Pasma Baraniej Góry w Beskidzie Śląskim. Po przejściu tasy, niektórzy uczestnicy udali się do Tropicana Park Wodny w Hotelu Gołębiewski w Wiśle.

Organizatorem rajdu był Oddział PTTK Centrum Edukacji Ekologicznej w Strzelcach Opolskich
, Gmina Strzelce Opolskie
, Program Edukacja Ekologiczna PLUS 2017
, Strzelecka Jedynka Publiczna Szkoła Podstawowa Nr 1 w Strzelcach Opolskich oraz Klub PTTK Mała Akademia Turystyczna®. Celem rajdu było poznanie walorów przyrodniczych, turystycznych, krajoznawczych, edukacyjnych, naukowych oraz kulturowych Beskidu Śląskiego, realizacja programu Edukacja Ekologiczna PLUS 2017, popularyzacja górskiej turystyki kwalifikowanej, popularyzacja odznaki Turysta Przyrodnik oraz GOT, zagospodarowanie czasu wolnego dzieci, młodzieży oraz dorosłych w czasie wakacji.

W programie rajdu: przejazd koleją gondolową „Szyndzielnia”, przejście trasą - Schronisko PTTK Szyndzielnia (1002 m n.p.m.) - Klimczok (1117 m n.p.m.) - Schronisko PTTK Klimczok (1052 m n.p.m.) - Chata Wuja Toma (715 m n.p.m.) - Szczyrk, przejazd autokarem do Wisły, indywidualne zwiedzanie Wisły lub wejście do Tropicana Park Wodny w Hotelu Gołębiewski...

Wszystkim uczestnikom Rajdu, dziękujemy za wspaniałą turystyczna postawę i stworzenie miłej wakacyjnej atmosfery! Zapraszamy na kolejne nasze rajdy!

Turystyka Łączy Pokolenia