IV Rajd Wakacyjny CEE Drukuj Email

IV Rajd Wakacyjny Oddziału PTTK Centrum Edukacji Ekologicznej za nami! Tym razem uczestnicy rajdu wybrali się do tajemniczego Zamku Ogrodzieniec! W czasie rajdu odbywał się XX Jubileuszowy Turniej Rycerski o Miecz Kasztelana Zamku Ogrodzienieckiego! Pogoda wymarzona! Trzeba było szukać cienia...

IV Rajd Wakacyjny CEE 2017

Organizatorem Rajdu był Oddział PTTK Centrum Edukacji Ekologicznej w Strzelcach Opolskich
, Gmina Strzelce Opolskie
, Program Edukacja Ekologiczna PLUS 2017
, Strzelecka Jedynka - Publiczna Szkoła Podstawowa Nr 1 w Strzelcach Opolskich oraz Klub PTTK Mała Akademia Turystyczna®. Celem rajdu było poznanie walorów przyrodniczych, turystycznych, krajoznawczych, edukacyjnych, naukowych oraz kulturowych Jury Krakowsko-Częstochowskiej, realizacja programu Edukacja Ekologiczna PLUS 2017, popularyzacja górskiej turystyki kwalifikowanej, popularyzacja odznaki Turysta Przyrodnik oraz OTP, zagospodarowanie czasu wolnego dzieci, młodzieży oraz dorosłych w czasie wakacji.

W program rajdu: przejazd autokarem do Podzamcza, przejście trasą Podzamcze - Góra Birów (461 m n.p.m.) - zwiedzanie zrekonstruowanego Grodu Królewskiego na Górze Birów - Podzamcze - Zamek Ogrodzieniec - XX Jubileuszowy Turniej Rycerski o Miecz Kasztelana Zamku Ogrodzienieckiego: prezentacja bractw rycerskich, turniej łuczniczy, turniej tańców dawnych, turniej bojowy, pokaz lotów ptaków drapieżnych, bieg damy i rycerza, turniej walk bohurtowych, „Bitwa o Króla” – walki bohurtowe – drużyny 11 osobowe - powrót do Strzelec Opolskich.

Wszystkim uczestnikom naszego Rajdu serdecznie dziękujemy za spędzone razem chwile.
Zapraszamy na kolejne nasze imprezy.

Turystyka Łączy Pokolenia