V Rajd Wakacyjny CEE - Wierchowe Granie Drukuj Email

Wierchowe Granie na Hali Boraczej - niesamowicie klimatyczna impreza w Beskidzie Żywieckim. Malownicze górskie szlaki oraz autentyczna muzyka góralskich kapel... Ostatni rajd wakacyjny w tym roku... Było fantastycznie!

V Rajd Wakacyjny CEE - Wierchowe Granie 2017

Organizatorem Rajdu był Oddział PTTK Centrum Edukacji Ekologicznej w Strzelcach Opolskich, Gmina Strzelce Opolskie
, Program Edukacja Ekologiczna PLUS 2017, Strzelecka Jedynka - Publiczna Szkoła Podstawowa Nr 1 w Strzelcach Opolskich oraz Klub PTTK Mała Akademia Turystyczna®. Celem rajdu było poznanie walorów przyrodniczych, turystycznych, krajoznawczych, naukowych i edukacyjnych obszarów Beskidy Żywieckiego w tym na terenie Żywieckiego Parku Krajobrazowego (rezerwat przyrody Pod Rysianką), wdrażanie idei ekorozwoju, realizacja programu Edukacja Ekologiczna PLUS 2017, popularyzacja górskiej turystyki kwalifikowanej, popularyzacja odznaki Turysta Przyrodnik oraz GOT oraz zagospodarowanie czasu wolnego dzieci i młodzieży oraz dorosłych w czasie wakacji.

W programie rajdu przejście trasą: Skałka - czarnym na Halę Boraczą - schronisko na Hali Boraczej (przy schronisku Wierchowe Granie) - Studzianki - Hala Redykalna - Boracza (1244 m n.p.m.) - Lipowska (1323 m n.p.m.) - schronisko na Hali Lipowskiej - Rysianka (1322 m n.p.m.) - schronisko na Hali Rysianka - Skałka.

Lub w wersji light - przejście trasą: Skałka - czarnym na Halę Boraczą - schronisko na Hali Boraczej (przy schronisku Wierchowe Granie) - powrót do Skałki.

Dziękujemy uczestnikom.
Zapraszamy na kolejne imprezy Oddziału PTTK CEE!