V Rajd Beskidzki CEE - Rajd Grzybowy Drukuj Email

Grzybobranie i Polska Złota Jesień w Beskidzie Żywieckim. W dniach 14 - 15 października odbył się nasz jesienny 5 Rajd Beskidzki CEE. Był to pierwszy w naszej historii Rajd Grzybowy w Beskidzie Żywieckim. Uczestnicy rajdu przemierzali malownicze trasy w rejonie kultowej Wielkiej Rycerzowej oraz Wielkiej Raczy.

Organizatorem rajdu był Oddział PTTK Centrum Edukacji Ekologicznej® w Strzelcach Opolskich, Gmina Strzelce Opolskie, Program Edukacja Ekologiczna PLUS® 2017, Strzelecka Jedynka - Publiczna Szkoła Podstawowa Nr 1 w Strzelcach Opolskich, Klub PTTK Mała Akademia Turystyczna® oraz SKKT PTTK Jedynka®

.

Celem rajdu: poznanie walorów przyrodniczych, turystycznych, krajoznawczych, naukowych i edukacyjnych Beskidu Żywieckiego - w rejonie Wielkiej Raczy i Rycerzowej, wdrażanie idei ekorozwoju, realizacja programu Edukacja Ekologiczna PLUS 2017, popularyzacja górskiej turystyki kwalifikowanej oraz zagospodarowanie czasu wolnego dorosłych, dzieci i młodzieży.

W programie rajdu znalazły się dwie trasy: Soblówka - Hala Rycerzowa - Bacówka na Rycerzowej - Wielka Rycerzowa (1226 m n.p.m.) - Przełęcz Przegibek (990 m n.p.m.) - Schronisko PTTK na Przegibku  - Roztoki oraz Dedovka (974 m n.p.m.) - Hreben - Laliky (1048 m n.p.m.) - Wielka Racza (1236 m n.p.m.) - Schronisko PTTK Na Wielkiej Raczy - Roztoki. Odbyły się też zajęcia kameralne w grupach, konkursy (konkurs IT, fotograficzny, przyrodniczy, plastyczny oraz literacki). Pierwszy dzień rajdu zakończył się wieczorkiem integracyjnym z popisami tanecznymi. Uczestnicy rajdu wybrali również Mis i Mistera Rajdu.

Podsumowanie konkursów Rajdu Grzybowego - V Rajdu Beskidzkiego CEE
Miss Rajdu Grzybowego - V Rajdu Beskidzkiego - Julia Mrozek
Mister Rajdu Grzybowego - V Rajdu Beskidzkiego - Bartosz Farajewicz
Konkurs Plastyczny
Miejsce I – Bartosz Farajewicz „Naszyjnik”
Miejsce II – ex aequo - Wojciech Kaczmarek "Stroik"oraz Kajus Rukas „Stroik”
Miejsce III – Józef Dworaczek – „Coś”
Jesienny Poemat Rajdowy
Miejsce I – Jolanta Smarzych
Miejsce II – ex aequo – Monika Krupa oraz Elżbieta Auer oraz Mateusz Szydłowski
Konkurs IT & Konkurs Przyrodniczy - Grzyby Beskidu Żywieckiego
Miejsce I – Piotr Kiełbasa
Wyróżnienia: Helena Nowojska, Katarzyna Konieczny, Wiesław Konieczny, Alexander Weber, Ewa Światły, Elżbieta Auer, Małgorzata Farajewicz, Ewa Półtorak
Konkurs IT & Konkurs Fotograficzny - Zdjęcie z V Rajdu Beskidzkiego CEE
Miejsce I – Katarzyna Konieczny
Wyróżnienie Specjalne: Małgorzata Farajewicz, Ewa Półtorak, Alexander Weber
Wyróżnienie: Helena Nowojska, Wiesław Konieczny, Ewa Światły, Elżbieta Auer, Anna Franczak, Helena Nowojska, Monika Krupa
Konkurs na najciekawszy komentarz do zdjęcia zamieszczonego na Grupie FB PTTK Centrum Edukacji Ekologicznej
Wyróżnienie: Ewa Światły

Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział w naszym Rajdzie.

Zapraszamy na kolejne imprezy turystyczne!

Turystyka Łączy Pokolenia