XVII Rajd z Mikołajem CEE Drukuj Email

Siedemnastka to idealna okazja na drobną zmianę formuły rajdu. Po turystycznych popisach na górskich szlakach - spotkanie z Ekipą Św. Mikołaja oraz Disco Santa Claus 2017! W dniach 9 - 10 grudnia 2017 roku odbył się, rekordowy pod względem ilości uczestników, nasz kultowy Rajd z Mikołajem... W tym roku Rajd odbył się pod Honorowym Patronatem Burmistrza Strzelec Opolskich - Tadeusza Goca!

Organizatorem Rajdu był Oddział PTTK Centrum Edukacji Ekologicznej® w Strzelcach Opolskich, Gmina Strzelce Opolskie, Program Edukacja Ekologiczna PLUS® 2017 - Strzelecka Jedynka, Publiczna Szkoła Podstawowa Nr 1 w Strzelcach Opolskich, Klub PTTK Mała Akademia Turystyczna® oraz SKKT PTTK Jedynka®
. Celem rajdu było poznanie walorów przyrodniczych, turystycznych, krajoznawczych, naukowych i edukacyjnych Gór Złotych oraz Gór Opawskich w rejonie Jawornika Wielkiego i Zlatego  Chlumu, wdrażanie idei ekorozwoju, realizacja programu Edukacja Ekologiczna PLUS 2017, popularyzacja górskiej turystyki kwalifikowanej oraz zagospodarowanie czasu wolnego dorosłych, dzieci i młodzieży.

W programie rajdu:

9.12.2017 (sobota)

- przejście trasą: Przełęcz Jaworowa (705 m n.p.m.) - Jawornik Wielki (872 m n.p.m.) - Przełęcz Pod Trzeboniem (678 m n.p.m.) - Złoty Jar - Złoty Stok,
- spotkanie z Ekipą Św. Mikołaja - zabawy, konkursy, prezenty,
- Disco Santa Claus 2017 - taneczny wieczorek z DJ He&Mi,

10.12.2017 (niedziela)

- przejście trasą: Rejviz - Bleskovec (871 m n.p.m.) - Bile Skaly (922 m n.p.m.) - Zlaty Chlum (891 m n.p.m.) - Jesenik.
- indywidualne zwiedzanie, spacer po miejscowości Jesenik.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom Rajdu. Zapraszamy na kolejne nasze imprezy turystyczne!

Turystyka Łączy Pokolenia