IX Noworoczny Rajd Opawski Drukuj Email

6 stycznia 2018 roku odbył się 9 Noworoczny Rajd Opawski Oddziału PTTK Centrum Edukacji Ekologicznej. To noworoczne spotkanie turystów jest symbolicznym rozpoczęciem nowego sezonu na górskich szlakach...

6 stycznia 2018 roku turyści z Oddziału PTTK Centrum Edukacji Ekologicznej w Strzelcach Opolskich powitali Nowy Rok i rozpoczęli kolejny sezon turystyczny nastawiony, podobnie jak w latach poprzednich, na turystykę rodzinną. Tradycyjnie, spod ośrodka wczasowego Ziemowit w Jarnołtówku, wyruszono na trasę w kierunku Biskupiej Kopy żółtym szlakiem. Przedzierające się spomiędzy nielicznych drzew Słońce zapowiadało bardzo przyjemną pogodę. I tak rzeczywiście było! 10 stopni Celsjusza i całkowity brak śniegu przypominało raczej marcową, niż styczniową aurę. Wędrowało się bardzo przyjemnie, humory - krótki odpoczynek i na Kopę! Jeszcze kilkanaście minut wspinania się i wszyscy byli na szczycie najwyższego opolskiego wzniesienia. Tam złożono sobie jeszcze raz życzenia pomyślności i wspaniałych doznań podczas wędrówek. Po zejściu do schroniska krótka biesiada i jeszcze przed zmrokiem powrót do autokaru.

Organizatorem rajdu był Oddział PTTK Centrum Edukacji Ekologicznej w Strzelcach Opolskich, Klub PTTK Mała Akademia Turystyczna, SKKT PTTK Jedynka oraz Publiczna Szkoła Podstawowa Nr 1 w Strzelcach Opolskich. Celem rajdu było noworoczne spotkanie turystów na szlakach Gór Opawskich,
 realizacja programu Edukacja Ekologiczna PLUS 2018,
 zdobycie 20 puntów do odznaki Turystycznej 111,
 popularyzacja górskiej turystyki kwalifikowanej i GOT PTTK oraz zagospodarowanie czasu wolnego dzieci, młodzieży i dorosłych.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom za stworzenie prawdziwie turystycznej atmosfery.

Zapraszamy na kolejne nasze imprezy.

Turystyka Łączy Pokolenia