VII Wiosenny Rajd Jurajski CEE Drukuj Email

21 kwietnia 2018 roku odbył się nasz kolejny, już 7 Wiosenny Rajd Jurajski. Tym razem wędrowaliśmy w rejon bajkowej Doliny Wodącej - nazywanej zapomnianym cudem natury... Odwiedziliśmy aż trzy Orle Gniazda!

Organizatorem rajdu był Oddział PTTK Centrum Edukacji Ekologicznej w Strzelcach Opolskich, Gmina Strzelce Opolskie, Program Edukacja Ekologiczna PLUS 2018, Klub PTTK Mała Akademia Turystyczna, SKKT PTTK Strzelecka Jedynka oraz Publiczna Szkoła Podstawowa Nr 1 w Strzelcach Opolskich. Celem rajdu było poznanie walorów przyrodniczych Jury Krakowsko-Częstochowskiej,
 realizacja programu Edukacja Ekologiczna PLUS 2018 oraz spotkanie turystów na szlaku oraz zagospodarowanie czasu wolnego dzieci, młodzieży i dorosłych. W programie rajdu znalazło się przejście trasą: Okupniki - Jaskinia Jasna Strzegowska - Grodzisko Pańskie - Biśnik - Zegarowe Skały - Jaskinia Zegar - Smoleń, zwiedzanie Zamku Pilcza, przejazd do Rabsztyna przez Bydlin (zamek Bydlin), zwiedzanie zamku Rabsztyn.

Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział w rajdzie. Zapraszamy na koleje nasze imprezy turystyczne.

Turystyka Łączy Pokolenia