XIV Opolska Wyprawa Ekologiczna CEE Drukuj Email

26 maja 2018 roku wybraliśmy się na turystyczną wyprawę do Czeskiego Raju! Przy okazji miłośnicy zdobywania Korony Gór Polski mogli zdobyć swój wymarzony kolejny najwyższy szczyt - tym razem w Górach Izerskich! W bonusie znalazły się wszystkie atrakcje Szklarski Poręby u podnóża Karkonoszy.

Organizatorem XIV Opolskiej Wyprawy Ekologicznej CEE był Oddział PTTK Centrum Edukacji Ekologicznej w Strzelcach Opolskich, Gmina Strzelce Opolskie
, Publiczna Szkoła Podstawowa nr 1 w Strzelcach Opolskich
 w Programie Edukacja Ekologiczna PLUS 2018, Klub PTTK Mała Akademia Turystyczna, Klub Górski PTTK CEE oraz SKKT PTTK Strzelecka Jedynka. Celem rajdu było poznanie walorów przyrodniczych, turystycznych, krajoznawczych, naukowych i edukacyjnych Czeskiego Raju  oraz Gór Izerskich w rejonie Wysokiej Kopy, udział w wycieczce krajoznawczo-edukacyjnej do najatrakcyjniejszego regionu turystycznego  Republiki Czeskiej - Czeski Raj,
 realizacja programu Edukacja Ekologiczna PLUS 2018, popularyzacja turystyki górskiej, zdobywanie punktów do GOT oraz odznaki Korona Gór Polski, zagospodarowanie czasu wolnego dorosłych, dzieci i młodzieży.

W Programie rajdu znalazło się przejście trasą: Rozdroże Izerskie - Zwalisko (1047 m n.p.m.) - Kopalnia kwarcu Stanisław - Wysoka Kopa (1126 m n.p.m.) szczyt do Korony Gór Polski - Przednia Kopa (1114 m n.p.m.) - Sine Skałki (1122 m n.p.m.) - Rozdroże Izerskie (parking) oraz zwiedzanie Rezerwatu Przyrody Prachowskie Skały (Czeski Raj).

Odbyły się fotograficzne konkurencje rajdowe, w których nagrody za swoje zdjęcia zdobyli: Sabina Foltyn, Ewa Półtorak, Monika Krupa oraz Maciej Sznabel.

fot. Sabina Foltyn

fot. Maciej Sznabel

Fajna turystyczna atmosfera w grupie oraz ładna wiosenna majowa aura sprawiły, że kolejny rajd naszego Oddziału będziemy miło wspominać.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział w rajdzie!

Zapraszamy na nasze kolejne imprezy!

Turystyka Łączy Pokolenia