XV Rajd Ratuszowy CEE - Radziejowa! Drukuj Email

W dniach 16 - 17 czerwca 2018 roku odbył XV Rajd Ratuszowy CEE. Tym razem zdobywaliśmy Radziejową w Beskidzie Sądeckim - kolejny szczyt do Korony Gór Polski! Przy idealnych warunkach do górskich wędrówek przemierzaliśmy malownicze szlaki beskidzkie i pienińskie..

Organizatorem XV Rajdu Ratuszowego CEE był Oddział PTTK Centrum Edukacji Ekologicznej w Strzelcach Opolskich, Gmina Strzelce Opolskie
, Publiczna Szkoła Podstawowa nr 1 w Strzelcach Opolskich w Programie Edukacja Ekologiczna PLUS 2018, Klub PTTK Mała Akademia Turystyczna, Klub Górski PTTK CEE oraz SKKT PTTK Strzelecka Jedynka. Celem rajdu było poznanie walorów przyrodniczych, turystycznych, krajoznawczych, naukowych i edukacyjnych Beskidu Sądeckiego w rejonie Radziejowej,
 udział w wycieczce krajoznawczo-edukacyjnej na szlakach Beskidu Sądeckiego oraz w Pieninach,
 realizacja programu Edukacja Ekologiczna PLUS 2018, popularyzacja turystyki górskiej, zdobywanie punktów do GOT oraz odznaki Korona Gór Polski oraz zagospodarowanie czasu wolnego dorosłych, dzieci i młodzieży.

W programie rajdu znalazło się przejście trasą: Sucha Dolina - Obidza - Przełęcz Gromadzka - Wielki Rogacz (1182 m n.p.m.) - Przełęcz Żłóbki - Radziejowa (1262 m n.p.m.) szczyt do Korony Gór Polski - Wielki Rogacz - Pokrywisko (997 m n.p.m.) - Jasielnik (822 m n.p.m.) - Rusinowy Wierch (830 m n.p.m.) - Biała Woda (1 dnia rajdu) oraz - Szlachtowa - Łaźne Skały (772 m n.p.m.) - Witkula (730 m n.p.m.) - Szafranówka (742 m n.p.m.) - Palenica (719 m n.p.m.) - wyciąg do Szczawnicy (2 dnia rajdu). Odbyły się również nasze tradycyjne konkursy rajdowe z nagrodami.

Rajd był idealną okazją do zdobycia kolejnego szczytu do odznaki Korona Gór Polski, którą zdobywa wielu naszych strzeleckich turystów.

Na szlakach Naszego Rajdu wiele okazji aby obserwować rzadkie gatunki roślin i zwierząt...

Bardzo dziękujemy wszystkim uczestnikom XV Rajdu Ratuszowego CEE. Zapraszamy na kolejne nasze imprezy!