VI Rajd Wakacyjny CEE Drukuj Email

Wakacje trwają! 30 czerwca 2018 roku odbył się pierwszy z tegorocznych - VI Rajd Wakacyjny CEE. Wróciliśmy na wypoczynkowe szlaki Beskidu Śląskiego. Z Przełęczy Salmopolskiej zeszliśmy do centrum Wisły, aby zrelaksować się w Tropicana Park w Hotelu Gołębiewski...

Organizatorem VI Wakacyjnego Rajdu CEE - SmerEkowiec był Oddział PTTK Centrum Edukacji Ekologicznej w Strzelcach Opolskich, Gmina Strzelce Opolskie
, Program Edukacja Ekologiczna PLUS 2018, Strzelecka Jedynka Publiczna Szkoła Podstawowa Nr 1 w Strzelcach Opolskich
, Klub PTTK Mała Akademia Turystyczna®, SKKT PTTK CEE Strzelecka Jedynka® oraz Klub Górski PTTK CEE®. Celem rajdu było poznanie walorów przyrodniczych, turystycznych, krajoznawczych, edukacyjnych, naukowych oraz kulturowych Beskidu Śląskiego, realizacja programu Edukacja Ekologiczna PLUS 2018, popularyzacja górskiej turystyki kwalifikowanej, popularyzacja odznaki Turysta Przyrodnik oraz GOT oraz zagospodarowanie czasu wolnego dzieci, młodzieży oraz dorosłych w czasie wakacji.

W programie rajdu znalazło się przejście trasą turystyczną: Przełęcz Salmopolska (934m n.p.m.) - Jaworzyna (799m n.p.m.) - Smrekowiec (835m n.p.m.) - Schronisko Telesforówka - Trzy Kopce Wiślańskie (803m n.p.m.) - Gościejów - Wisła, indywidualne zwiedzanie Wisły lub pobyt rekreacyjny w Tropicana Park Wodny w Hotelu Gołębiewski.

Podczas naszych rajów uczestnicy są aktywizowani i zapraszani do obserwowania przyrody, odnajdywania interesujących okazów, krajobrazów, obiektów i udostępniania swoich zdjęć na grupie facebookowej oddziału. Tym razem solidną wiedzą przyrodniczą popisali się Ewa Światły i Teodor Czok. Serię ciekawych zdjęć wykonała Mirela Ciupka. Jednakże Grand Prix rajdu zdobyła Jadwiga Prus, odnajdując na trasie wspaniały, gigantyczny okaz koźlarza.

rok 2018

rok 2016?

Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział i zapraszamy na kolejne nasze rajdy!

28 lipca 2018 - VII Rajd Wakacyjny CEE - Ścieżka w obłokach.

15 sierpnia 2018 - VIII Rajd Wakacyjny CEE - Wierchowe Granie na Hali Boraczej