VIII Rajd Wakacyjny CEE Drukuj Email

15 sierpnia 2018 roku odbył się ostatni w tym roku Rajd Wakacyjny CEE. Na malowniczych szlakach Beskidu Żywieckiego, z okazji Święta Wniebowzięcia NMP górale beskidzcy zorganizowali XI Wiechowe Granie na Hali Boraczej. Spotkanie z autentycznym folklorem ziem górskich, góralskie kapele z Polski i Słowacji, śpiewy i tańce, biesiada przy grillu praz tylko wędrowanie po górskich szlakach... Jest co wspominać!

Organizatorem Rajdu był Oddział PTTK Centrum Edukacji Ekologicznej w Strzelcach Opolskich
, Gmina Strzelce Opolskie
, Program Edukacja Ekologiczna PLUS 2018, Publiczna Szkoła Podstawowa Nr 1 w Strzelcach Opolskich
, Klub PTTK Mała Akademia Turystyczna®, SKKT PTTK CEE Strzelecka Jedynka® oraz Klub Górski PTTK CEE®. Celem rajdu było poznanie walorów przyrodniczych, turystycznych, krajoznawczych, naukowych i edukacyjnych obszarów Beskidu Żywieckiego, w tym na terenie Żywieckiego Parku Krajobrazowego (rezerwat przyrody Pod Rysianką), wdrażanie idei ekorozwoju, realizacja programu Edukacja Ekologiczna PLUS 2018, popularyzacja górskiej turystyki kwalifikowanej, popularyzacja odznaki Turysta Przyrodnik oraz GOT oraz zagospodarowanie czasu wolnego dzieci i młodzieży oraz dorosłych w czasie wakacji.

W programie rajdu znalazło się przejście wybraną trasą: Skałka - Hala Boracza - schronisko na Hali Boraczej (przy schronisku Wierchowe Granie) - Studzianki - Hala Redykalna - Boracza (1244 m n.p.m.) - Lipowska (1323 m n.p.m.) - schronisko na Hali Lipowskiej - Rysianka (1322 m n.p.m.) - schronisko na Hali Rysianka - Żabnica lub wersja light -  Skałka - Hala Boracza - schronisko na Hali Boraczej (przy schronisku Wierchowe Granie) - powrót do Skałki.

Wszyscy, którzy zabrali się z nami po raz pierwszy otrzymali ciekawe publikacje wydane przez Urząd Marszałkowski Województwa Opolskiego. Najmłodsi zdobyli nagrody za wzorową postawę na trasie. W tradycyjnej już zabawie fotograficznej na naszej Grupie FB PTTK CEE nagrody zdobyli: Anna Kaczmarek, Marzanna Wyrwich, Roman Cytera oraz Daniel Gąstał.

Fajnie, że jesteście z nami!
Dziękujemy wszystkim uczestnikom VIII Rajdu Wakacyjnego CEE za aktywny, prawdziwie turystyczny udział w naszym kolejnym rajdzie. Już niebawem będzie okazja aby znowu spotkać się na szlakach Beskidu Żywieckiego - tym razem w drodze na Diablak...