VI Rajd Beskidzki CEE Drukuj Email

W dniach 15 - 16 września 2018 roku odbył się VI Rajd Beskidzki CEE. Wrześniowe wędrówki po Beskidzie Żywieckim zakończyły się w tym roku na Diablaku! W rajdzie uczestniczyła spora grupa turystów zdobywających szczyty Korony Gór Polski.

Organizatorem VI Rajdu Beskidzkiego CEE był Oddział PTTK Centrum Edukacji Ekologicznej w Strzelcach Opolskich oraz Gmina Strzelce Opolskie
, Program Edukacja Ekologiczna PLUS 2018, Publiczna Szkoła Podstawowa Nr 1 w Strzelcach Opolskich, Klub PTTK Mała Akademia Turystyczna®, SKKT PTTK CEE Strzelecka Jedynka® i Klub Górski PTTK CEE®.

Celem rajdu było poznanie walorów przyrodniczych, turystycznych, krajoznawczych, edukacyjnych, naukowych oraz kulturowych obszaru Beskidu Żywieckiego oraz wybranych terenów Babiogórskiego Parku Narodowego, realizacja programu Edukacja Ekologiczna PLUS 2018, popularyzacja górskiej turystyki kwalifikowanej, popularyzacja odznaki GOT oraz odznaki Turysta Przyrodnik oraz zagospodarowanie czasu wolnego dzieci, młodzieży oraz dorosłych.

W programie rajdu znalazło się przejście trasą: Mosorny Groń (1047 m n.p.m.) - Hala Śmietanowa - Cyl (1298 m n.p.m.) - Polica (1369 m n.p.m.) - Złota Grapa (1247 m n.p.m.) - Schronisko PTTK Na Hali Krupowej (obiad z prowiantu uczestników lub z menu schroniska) - Przełęcz Kucałowa (1170 m n.p.m.) - Skawica oraz przejście trasą - Przełęcz Krowiarki (Lipnicka) - Górny Płaj - Schronisko PTTK Markowe Szczawiny (odpoczynek, posiłek z prowiantu uczestników lub z menu schroniska) - Przełęcz Brona (1408 m n.p.m.) - Diablak (1725 m n.p.m.) - Wołowe Skały (1617 m n.p.m.) - Kępa (1521 m n.p.m.) - Sokolica (1367 m n.p.m.) - Przełęcz Krowiarki (1012 m n.p.m.).

Dziękujemy wszystkim uczestnikom za bezpieczne wspólne wędrowanie po górach. Zapraszamy na kolejne nasze rajdy.