IV Rajd Sudecki CEE Drukuj Email

Kolejna odsłona naszego Rajdu Grzybowego! 6 października udaliśmy się na grzyby w Masywie Śnieżnika Kłodzkiego... Zdobyliśmy kolejny szczyt do Korony Gór Polski! Ale grzybów nie było!

Organizatorem IV Rajdu Sudeckiego CEE - Śnieżnik Kłodzki 2018 był Oddział PTTK Centrum Edukacji Ekologicznej w Strzelcach Opolskich, Gmina Strzelce Opolskie
, Program Edukacja Ekologiczna PLUS 2018
, Publiczna Szkoła Podstawowa Nr 1 w Strzelcach Opolskich, Klub PTTK Mała Akademia Turystyczna®, SKKT PTTK CEE Strzelecka Jedynka® oraz Klub Górski PTTK CEE® Celem rajdu było poznanie walorów przyrodniczych, turystycznych, krajoznawczych, edukacyjnych, naukowych oraz kulturowych obszaru Sudetów Wschodnich oraz wybranych terenów Masywu Śnieżnika oraz rezerwatu przyrody Śnieżnik Kłodzki, realizacja programu Edukacja Ekologiczna PLUS 2018, popularyzacja górskiej turystyki kwalifikowanej, popularyzacja odznaki GOT oraz odznaki Turysta Przyrodnik oraz zagospodarowanie czasu wolnego dzieci, młodzieży oraz dorosłych.

W programie rajdu znalazło się przejście trasą: Międzygórze - Schronisko Na Śnieżniku - Jaskółcze Skały (1303 m n.p.m.) - Śnieżnicki Park Krajobrazowy - Rezerwat Śnieżnik - Śnieżnik Kłodzki (1426 m n.p.m.) - Schronisko Na Śnieżniku (odpoczynek, posiłek z prowiantu uczestników lub z menu schroniska) - Międzygórze.

Dziękujemy za udział w rajdzie i zapraszamy już 3 listopada na Czernicę!