XV Opolska Wyprawa Ekologiczna CEE Drukuj Email

Piąty rajd naszych Konfrontacji Turystycznych CEE zaliczany do KORONY CEE AD 2019. Absolutnie nowe tereny! Góry Kaczawskie po raz pierwszy! Skopiec - dla zdobywców odznaki, której nazwy nie mamy prawa wymieniać. W bonusie, dodatkowo najwyższy szczyt Sudetów, Królowa Karkonoszy - Śnieżka! Regulamin nadchodzi...

Prosimy o potwierdzenie rezerwacji lub rezygnacji. Rezerwacje ważne do 6 maja. Po tym terminie weryfikacja listy uczestników.

XV Opolska Wyprawa Ekologiczna 2019   Skopiec - Śnieżka

- Oddział PTTK Centrum Edukacji Ekologicznej w Strzelcach Opolskich
- Publiczna Szkoła Podstawowa Nr 1 w Strzelcach Opolskich
- Klub PTTK Mała Akademia Turystyczna
- Szklony Klub Krajoznawczo-Turystyczny PTTK Strzelecka Jedynka
- Klub Górski PTTK CEE
- Klub PTTK TK CEE

Cele rajdu

- poznanie walorów przyrodniczych, turystycznych, krajoznawczych, naukowych i edukacyjnych Gór Kaczawskich i Karkonoszy,
- udział w kolejnym rajdzie CEE Konfrontacji Turystycznych CEE zaliczanym do odznaki Korona CEE,
- realizacja programu Edukacja Ekologiczna PLUS 2019,
- popularyzacja górskiej turystyki kwalifikowanej,
- popularyzacja odznaki GOT,
- zagospodarowanie czasu wolnego dorosłych, dzieci i młodzieży.

Program rajdu

25.05.2019 (sobota)  Karkonosze

6:00 - zbiórka na parkingu turystycznym obok Ratusza w Strzelcach Opolskich,
9:00 - 9:30 - przejazd do Karpacza,
9:30 - 15:00 - przejście szlakiem: Karpacz Orlinek (814 m n.p.m.) - Kocioł Białego Jaru (1233 m n.p.m.) - Kopa (1356 m n.p.m.) - Przełęcz Pod Śnieżką (1385 m n.p.m.) - Schronisko Dom Śląski (1395 m n.p.m.) - Droga Jubileuszowa - Śnieżka (1602 m n.p.m.) - Schronisko Dom Śląski - Schronisko PTTK Nad Łomniczką (1010 m n.p.m.) - Karpacz Orlinek, lub… wjazd wyciągiem „Zbyszek” na Kopę (reszta trasy jw), lub wjazd i zjazd wyciągiem na Kopę (reszta trasy jw).
17:00 - 18:00 - przejazd do Przesieki, zakwaterowanie w OW „Złoty Widok”,
19:00 - 22:00 - kolacja z własnego prowiantu, zajęcia kameralne i/lub spacer po miejscowości i/lub konkurencje rajdowe, przy sprzyjającej pogodzie wieczorne spotkanie na tarasie lub ognisko turystyczne.
22:00 - 6:00 - cisza nocna.

26.05.2019 (niedziela) Góry Kaczawskie

8:00 - śniadanie,
8:30 - 9:00 - wykwaterowanie, wręczenie dyplomów i nagród dla zwycięzców konkurencji rajdowych,
9:00 - 11:00 - przejazd do Jeleniej Góry (indywidualne zwiedzanie Śródmieścia)
11:00 - 11:30 - przejazd autokarem do Komarna,
11:30 - 15:00 - przejście trasą: Komarno - Skopiec (724 m n.p.m.) - Wojcieszów,

15:00 - 19:00 - powrót do Strzelec Opolskich.

Udział w rajdzie

Zapisy z wpłatą wpisowego na XV Opolską Wyprawę Ekologiczną CEE w nieprzekraczalnym terminie do dnia 6 maja 2019 roku. Wpisowego dla członków Oddziału PTTK CEE w wysokości: uczniowie PTTK CEE/rodzina PTTK CEE* - 170,00 zł, dorośli PTTK CEE - 180,0 zł. Pozostali bez względu na wiek - 195,00 zł. Wpłaty po terminie - jednakowe dla wszystkich - 200,00 zł. Wpłaty na konto Oddziału w Bank BGŻ BNP Paribas S.A. 03 2030 0045 1110 0000 0421 4410 (w tytule przelewu: XV OWE, imię nazwisko wpłacającego). W ramach wpisowego: przejazd autokarem turystycznym, nocleg ze śniadaniem w OW Złoty Widok w Przesiece (Pokoje 2, 3, 4-osobowe z łazienką, telewizorem. Pensjonat posiada przestronny taras widokowy ze stolikami, parasolami i miejscami do siedzenia), opieka pilota oraz przewodnika PTTK, znaczek rajdowy. Dyplomy i nagrody dla najlepszych na trasie i w konkursach rajdowych.

Uwaga!
Dodatkowo płatne gotówką:
- wstępy do Karkonoskiego Parku Narodowego, jeśli idziesz szlakiem na samą górę (8,00/4,00 zł),
- dla chętnych wjazd/zjazd zmodernizowanym wyciągiem „Zbyszek” na Kopę (55,00/35,00 zł).

Postanowienie końcowe

1.    Opłacenie wpisowego jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu rajdu.
2.    Organizatorzy zalecają uczestnikom zabranie: suchego prowiantu, legitymacji szkolnej, legitymacji PTTK, dowodu osobistego/paszportu, obuwia przystosowanego do wędrówek pieszych, nieprzemakalnej odzieży (parasola), kieszonkowego, plecaka, chlebaka podręcznego.
3.    Każda grupa rajdowa musi posiadać prawidłowo wyposażoną apteczkę.
4.    Uczestnicy rajdu przestrzegają regulaminu rajdu, odwiedzanych obiektów oraz Karty Turysty. Uczestnicy rajdu podejmujący indywidualne próby przejścia pozaregulaminowymi trasami (bez opieki przewodnika PTTK) na trasach tych nie są objęci ubezpieczeniem NNW wykupionym przez organizatora.
5.    Organizator nie ponosi odpowiedzialności za szkody wyrządzone przez uczestników Rajdu osobom trzecim.
6.    Interpretacja niniejszego regulaminu Rajdu należy wyłącznie do organizatora imprezy.

Uwaga! Program rajdu może ulec modyfikacji, np. z powodu warunków atmosferycznych.
Rajd może zostać odwołany z powodu małego zainteresowania.

* rodzina - wysokość wpisowego, dla grupy członków Oddziału PTTK CEE, minimum 3 osoby o bliskim stopniu pokrewieństwa (mama, tata, córka, syn, siostra, brat, babcia, dziadek).

Zapraszamy!