IX Rajd Wakacyjny CEE Drukuj Email

6 lipca 2019 roku zapraszamy na kolejny nasz Rajd zaliczany do KORONY CEE! Tym razem wakacyjne wędrowanie na Skrzyczne w Beskidzie Śląskim. Po wycieczce zwiedzanie Wisły lub relaks w Tropikana Park Wodny w Hotelu Gołębiewski... Wszystkich, którzy rezerwowali miejsca prosimy o wpłatę wpisowego w terminie do 15 czerwca. Po tym terminie rezerwacje nie ważne!

IX Rajd Wakacyjny CEE 2019

Oddział PTTK Centrum Edukacji Ekologicznej w Strzelcach Opolskich
Program Edukacja Ekologiczna PLUS 2019
Publiczna Szkoła Podstawowa Nr 1 w Strzelcach Opolskich
Klub PTTK Mała Akademia Turystyczna
Szklony Klub Krajoznawczo-Turystyczny PTTK Strzelecka Jedynka
Klub Górski PTTK CEE
Klub PTTK TK CEE

Cele rajdu

- poznanie walorów przyrodniczych, turystycznych, krajoznawczych, edukacyjnych, naukowych oraz kulturowych Beskidu Śląskiego,
- realizacja programu Edukacja Ekologiczna PLUS 2019,
- popularyzacja górskiej turystyki kwalifikowanej,
- popularyzacja odznaki Turysta Przyrodnik oraz GOT,
- zagospodarowanie czasu wolnego dzieci, młodzieży oraz dorosłych w czasie wakacji.

Program rajdu

06.07.2019 (sobota)  Beskid Śląski

7:00 - zbiórka na parkingu turystycznym obok ratusza strzeleckiego,
7:00 - 10:00 - przejazd autokarem do Szczyrku,
10:00 - 15:30 - przejście trasą turystyczną: Szczyrk - Becyrek (862 m n.p.m.) - Pod Skrzycznem (1040 m n.p.m.) - Schronisko PTTK Skrzyczne (1257 m n.p.m.) - Małe Skrzyczne (1211 m n.p.m.) - Kopa Skrzyczeńska (1189 m n.p.m.) - Malinowska Skała (1152 m n.p.m.) - Malinów (115 m n.p.m.) - Przełęcz Salmopolska (934m n.p.m.) - parking (zbiórka przy autokarze) lub taka wersja z użyciem wyciągu na Skrzyczne,
15:30 - 16:00 - przejazd do Wisły,
16:00 - 18:30 - indywidualne zwiedzanie Wisły (lub wejście do Tropicana Park Wodny w Hotelu Gołębiewski),
18:30 - 20:30 - powrót do Strzelec Opolskich.

IV. Udział w rajdzie

Rajd jest imprezą statutową Oddziału PTTK Centrum Edukacji Ekologicznej w Strzelcach Opolskich. Zapisy z wpłatą wpisowego na IX Rajd Wakacyjny CEE w nieprzekraczalnym terminie do dnia 21 czerwca 2019 roku. Wpisowego dla członków Oddziału PTTK CEE w wysokości: uczniowie PTTK CEE/senior PTTK CEE*/rodzina PTTK CEE* - 55,00 zł, dorośli PTTK CEE - 60,0 zł. Pozostali bez względu na wiek - 65,00 zł. Wpłaty po terminie - jednakowe dla wszystkich - 70,00 zł. Wpłaty na konto Oddziału w Bank BGŻ BNP Paribas S.A. 03 2030 0045 1110 0000 0421 4410 (w tytule przelewu: IX RW, imię nazwisko wpłacającego). W ramach wpisowego: przejazd autokarem turystycznym, opieka pilota oraz przewodnika PTTK, znaczek rajdowy. Ubezpieczenie NNW w ramach  opłaconej składki PTTK. Dyplomy i nagrody dla najlepszych na trasie.

Uwaga!

Dodatkowo płatne gotówką:
wjazd wyciągiem na Skrzyczne (29,00/22,00 zł).
wstęp do Tropikana Park Wodny Hotelu Gołębiewski (dorośli - 50,00/1,5 h, dzieci - 25,00/1,5 h, każde rozpoczęte kolejne pół godziny - dopłata 10,00 zł, w cenie wypożyczenie jednego ręcznika basenowego).

V. Postanowienie końcowe

1.    Opłacenie wpisowego jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu rajdu.
2.    Organizatorzy zalecają uczestnikom zabranie: suchego prowiantu, legitymacji szkolnej, legitymacji PTTK, dowodu osobistego, obuwia przystosowanego do wędrówek pieszych, nieprzemakalnej odzieży (parasola), kieszonkowego, plecaka, chlebaka podręcznego.
3.    Każda grupa rajdowa musi posiadać prawidłowo wyposażoną apteczkę.
4.    Uczestnicy rajdu przestrzegają regulaminu rajdu, odwiedzanych obiektów oraz Karty Turysty. Uczestnicy rajdu podejmujący indywidualne próby przejścia pozaregulaminowymi trasami (bez opieki przewodnika PTTK) na trasach tych nie są objęci ubezpieczeniem NNW wykupionym przez organizatora.
5.    Organizator nie ponosi odpowiedzialności za szkody wyrządzone przez uczestników Rajdu osobom trzecim.
6.    Interpretacja niniejszego regulaminu Rajdu należy wyłącznie do organizatora imprezy.

Uwaga! Program rajdu może ulec modyfikacji, np. z powodu warunków atmosferycznych.
Rajd może zostać odwołany z powodu małego zainteresowania.

*rodzina - wysokość wpisowego, dla grupy członków Oddziału PTTK CEE, minimum 3 osoby o bliskim stopniu pokrewieństwa (mama, tata, córka, syn, siostra, brat, babcia, dziadek).
* senior - wysokość wpisowego dla członka Oddziału PTTK CEE po przekroczeniu wieku 67 lat.