• zn22.jpg
Tatry Wysokie CEE Drukuj Email

Jesień w Tatrach! Zapraszamy 4-6 października 2019 roku. Koleżanki i koledzy, którzy rezerwowali miejsce, proszeni są o wpłatę zaliczki do 2 września. We wtorek rezerwacje tracą ważność... Jest regulamin.

I Rajd Tatry Wysokie CEE 2019

- Oddział PTTK Centrum Edukacji Ekologicznej w Strzelcach Opolskich
- Klub PTTK Mała Akademia Turystyczna
- Szkolny Klub Krajoznawczo-Turystyczny PTTK Strzelecka Jedynka
- Klub Górski PTTK CEE
- Klub PTTK TK CEE

Cele rajdu

- poznanie walorów przyrodniczych, turystycznych, krajoznawczych, naukowych i edukacyjnych najcenniejszych terenów w Tatrach Wysokich,
- udział w kolejnym rajdzie CEE Konfrontacji Turystycznych CEE zaliczanym do odznaki Korona CEE,
- realizacja programu Edukacja Ekologiczna PLUS 2019,
- popularyzacja górskiej turystyki kwalifikowanej,
- popularyzacja odznaki GOT,
- zagospodarowanie czasu wolnego dorosłych, dzieci i młodzieży.

Program rajdu

4.10.2019 (piątek) Murzasichle - aklimatyzacja

17:00 - zbiórka na parkingu turystycznym obok Ratusza w Strzelcach Opolskich,
17:00 - 20:30 - przejazd do Murzasichla, zakwaterowanie w ośrodku wypoczynkowym „Weronika”.
20:30 - 22:00 - zajęcia kameralne i/lub spacer po miejscowości i/lub przy sprzyjającej pogodzie wieczorne spotkanie lub grill turystyczny.
22:00 - 6:00 - cisza nocna.

5.10.2019 (sobota) Tatry Wysokie - Dolina Pięciu Stawów Polskich

6:30 - śniadanie,
7:30 - 8:00 - przejazd na Palenicę Białczańską,
8:00 - 18:00 - przejście jedną z wybranych tras:
- Palenica Białczańska - Wodogrzmoty Mickiewicza  (zalecany wjazd fasiągiem) - Dolina Roztoki - Schronisko w Dolinie Pięciu Stawów Polskich - Niżne Solnisko - Szpiglasowy Piarg - Szpiglasowa Przełęcz (2110 m) - Szpiglasowy Wierch (2172 m) - Morskie Oko - Włosienica - Palenica Białczańska (zalecany powrót fasiągiem), lub…
- Palenica Białczańska - Wodogrzmoty Mickiewicza  (zalecany wjazd fasiągiem) - Dolina Roztoki - Schronisko w Dolinie Pięciu Stawów Polskich - piknik pod schroniskiem (zwiedzanie doliny, sesja fotograficzna) - powrót tą samą trasą lub przez Świstówkę Roztocka - Kępa (1686 m n.p.m.) - Morskie Oko (1395 m n.p.m.) - Drogą Oswalda Balzera - Palenica Białczańska, lub…
- Palenica Białczańska - Wodogrzmoty Mickiewicza  - Schronisko Roztoka (piknik pod schroniskiem, sesja fotograficzna) - Morskie Oko (1395 m n.p.m.) - (piknik pod schroniskiem, sesja fotograficzna) - powrót tą samą drogą - Palenica Białczańska, zbiórka przy autokarze, lub powrót do Murzasichla busem,
18:00 - 18:30 - odjazd autokaru! przejazd do bazy (Murzasichle),
18:30 - 19:30 - obiadokolacja,
20:00 - 23:00 - przy sprzyjającej pogodzie wieczorne spotkanie lub grill turystyczny/relaks
23:00 - 6:00 - cisza nocna.

6.10.2019 (niedziela) Hala Ornak lub Białka Tatrzańska - Relaks w Terma Bania

8:00 - śniadanie,
9:00 - 9:30 - wykwaterowanie, wręczenie dyplomów i nagród dla najlepszych na trasie rajdu,
9:30 - 16:00 - przejazd do Kir (Dolina Kościeliska) lub Białki Tatrzańskiej - pobyt w basenach termalnych Terma Bania.
16:00 - 21:00 - powrót do Strzelec Opolskich.

Udział w rajdzie

Uwaga! Dla osób, które wcześniej rezerwowały miejsce na rajd, obowiązkowa zaliczka w wysokości 100,00 zł, płatna do 2 września 2019 roku. Po tym terminie rezerwacje nieaktualne!

Zapisy z wpłatą wpisowego na I Rajd Tatry Wysokie CEE w nieprzekraczalnym terminie do dnia 23 września 2019 roku. Wpisowego dla członków Oddziału PTTK CEE w wysokości: uczniowie PTTK CEE/rodzina PTTK CEE* - 230,00 zł, dorośli PTTK CEE - 240,0 zł. Pozostali bez względu na wiek - 255,00 zł. Wpłaty po terminie - jednakowe dla wszystkich - 260,00 zł. Wpłaty na konto Oddziału w Bank BGŻ BNP Paribas S.A. 03 2030 0045 1110 0000 0421 4410 (w tytule przelewu: I TW, imię nazwisko wpłacającego). W ramach wpisowego: przejazd autokarem turystycznym, 2 noclegi (pokoje 2, 3, 4-osobowe z łazienką), 2 śniadania, 1 obiadokolacja drugiego dnia rajdu, opieka pilota oraz przodownika GOT PTTK, znaczek rajdowy. Drukowane potwierdzenie zdobytych punktów GOT. Dyplomy i nagrody dla najlepszych na trasie.

Uwaga!

Dodatkowo indywidualnie płatne gotówką:
- wstępy do Tatrzańskiego Parku Narodowego (5,00/2,50 zł),
- wstęp na baseny termalne Terma Bania (za 4,5 godziny - 69,00/59,00 zł senior).

Postanowienie końcowe

1.    Opłacenie wpisowego jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu rajdu.
2.    Organizatorzy zalecają uczestnikom zabranie: suchego prowiantu, legitymacji szkolnej, legitymacji PTTK, dowodu osobistego/paszportu, obuwia przystosowanego do wędrówek pieszych, nieprzemakalnej odzieży (parasola), kieszonkowego, plecaka, chlebaka podręcznego.
3.    Każda grupa rajdowa musi posiadać prawidłowo wyposażoną apteczkę.
4.    Uczestnicy rajdu przestrzegają regulaminu rajdu, odwiedzanych obiektów oraz Karty Turysty. Uczestnicy rajdu podejmujący indywidualne próby przejścia pozaregulaminowymi trasami (bez opieki przewodnika PTTK) na trasach tych nie są objęci ubezpieczeniem NNW wykupionym przez organizatora.
5.    Organizator nie ponosi odpowiedzialności za szkody wyrządzone przez uczestników Rajdu osobom trzecim.
6.    Interpretacja niniejszego regulaminu Rajdu należy wyłącznie do organizatora imprezy!

Uwaga!

Program rajdu może ulec modyfikacji, np. z powodu warunków atmosferycznych. Rajd może zostać odwołany z powodu małego zainteresowania.

*rodzina - wysokość wpisowego, dla grupy członków Oddziału PTTK CEE, minimum 3 osoby o bliskim stopniu pokrewieństwa (mama, tata, córka, syn, siostra, brat, babcia, dziadek).
* senior - wysokość wpisowego dla członka Oddziału PTTK CEE po przekroczeniu wieku 60 lat (dziewczyny), 65 lat (chłopaki)!