• zn22.jpg
XIX Rajd z Mikołajem CEE Drukuj Email

Kolejna odsłona jednego z naszych  najważniejszych rajdów! W dniach 6-8 grudnia 2019 roku zapraszamy na poszukiwanie Św. Mikołaja w Tatry Zachodnie! Jest regulamin.
Uwaga!

XIX Rajd z Mikołajem CEE 2019

Organizator:

- Oddział PTTK Centrum Edukacji Ekologicznej w Strzelcach Opolskich
- Program Edukacja Ekologiczna PLUS 2019®
- Klub PTTK Mała Akademia Turystyczna®
- Szklony Klub Krajoznawczo-Turystyczny PTTK Strzelecka Jedynka®
- Klub Górski PTTK CEE®
- Klub PTTK TK CEE®

Cele rajdu:

- poznanie walorów przyrodniczych, turystycznych, krajoznawczych, naukowych i edukacyjnych najcenniejszych terenów w Tatrach Zachodnich,
- udział w kolejnym rajdzie CEE Konfrontacji Turystycznych CEE zaliczanym do odznaki Korona CEE,

- realizacja programu Edukacja Ekologiczna PLUS 2019,

- popularyzacja górskiej turystyki kwalifikowanej,
- popularyzacja odznaki GOT,
- zagospodarowanie czasu wolnego dorosłych, dzieci i młodzieży.

Program rajdu:

6.12.2019 (piątek) Murzasichle - aklimatyzacja

17:00 - zbiórka na parkingu turystycznym obok Ratusza w Strzelcach Opolskich,
17:00 - 20:30 - przejazd do Murzasichla, zakwaterowanie w ośrodku wypoczynkowym „Weronika”.
20:30 - 22:00 - zajęcia kameralne i/lub przy sprzyjającej pogodzie spacer po miejscowości.
22:00 - 6:00 - cisza nocna.

7.12.2019 (sobota) Tatry Zachodnie - Dolina Kościeliska

6:30 - śniadanie,
7:30 - 8:00 - przejazd do Kir,
8:00 - 16:00 - przejście trasą: Kiry - Dolina Kościeliska - Jaskinia Mroźna (przy sprzyjających warunkach) - Jaskinia Raptawicka (przy sprzyjających warunkach) - Wąwóz Kraków (przy sprzyjających warunkach) - Schronisko na Hali Ornak (Grudniowa Biesiada TK) - Kiry.

16:30 - odjazd autokaru! przejazd do bazy (Murzasichle),
17:30 - 18:00 - zebranie Klubu PTTK TK®, wybory zarządu klubu,

18:30 - 23:00 - Uroczysta Wieczerza Regionalna + Spotkanie z Mikołajem + II Koronacja CEE (regionalne potrawy podhalańskie, kapela góralska),

23:00 - 6:00 - cisza nocna.

8.12.2019 (niedziela) Kulturowe Zakopane

8:00 - śniadanie,
9:00 - 10:00 - wykwaterowanie, przejazd do Zakopanego,
10:00 - 16:00 - zwiedzanie kulturowych atrakcji Zakopanego - Muzeum Tatrzańskie (cała grupa z przewodnikiem), indywidualne zwiedzanie: Galeria Władysława Hasiora, Miejska Galeria Sztuki im. Władysława Hr. Zamoyskiego, Centrum Edukacji Przyrodniczej, Aqua Park Zakopane, Krupówki, targowisko pod Gubałówką, Gubałówka… lub przy bardzo dobrych warunkach pogodowych - przejście trasą: Palenica Białczańska - Czerwone Brzeżki - Rusionwa Polana - Wierch Poroniec…
16:00 - 19:00 - powrót do Strzelec Opolskich.

Udział w rajdzie

Uwaga! Dla osób, które wcześniej rezerwowały miejsce na rajd, obowiązkowa bezzwrotna zaliczka w wysokości 100,00 zł (lub całości wpisowego), płatna do 20 listopada 2019 roku. Po tym terminie rezerwacje nieaktualne.

Zapisy z wpłatą wpisowego na XIX Rajd z Mikołajem CEE w nieprzekraczalnym terminie do dnia 30 listopada 2019 roku. Wpisowego dla członków Oddziału PTTK CEE w wysokości: uczniowie PTTK CEE/rodzina PTTK CEE* - 230,00 zł, dorośli PTTK CEE - 240,0 zł. Pozostali bez względu na wiek - 255,00 zł. Wpłaty po terminie - jednakowe dla wszystkich - 260,00 zł.
Wpłaty na konto Oddziału w Bank BGŻ BNP Paribas S.A. 03 2030 0045 1110 0000 0421 4410 (w tytule przelewu: XIX RZM, imię nazwisko wpłacającego). W ramach wpisowego: przejazd autokarem turystycznym, 2 noclegi (pokoje 2, 3, 4-osobowe z łazienką), 2 śniadania, 1 uroczysta obiadokolacja (potrawy regionalne) drugiego dnia rajdu, opieka pilota oraz przodownika GOT PTTK, znaczek rajdowy. Przewodnik w Muzeum Tatrzańskim. Drukowane potwierdzenie zdobytych punktów GOT. Symboliczne upominki od Św. Mikołaja.

Uwaga!

Dodatkowo indywidualnie płatne gotówką:
wstęp do Tatrzańskiego Parku Narodowego (5,00/2,50 zł),
wstęp do instytucji kultury (muzea, galerie) lub parku wodnego wg. cennika.

Postanowienie końcowe

1.    Opłacenie wpisowego jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu rajdu.
2.    Organizatorzy zalecają uczestnikom zabranie: suchego prowiantu, legitymacji szkolnej, legitymacji PTTK, dowodu osobistego/paszportu, obuwia przystosowanego do wędrówek pieszych, nieprzemakalnej odzieży (parasola), kieszonkowego, plecaka, chlebaka podręcznego.
3.    Każda grupa rajdowa musi posiadać prawidłowo wyposażoną apteczkę.
4.    Uczestnicy rajdu przestrzegają regulaminu rajdu, odwiedzanych obiektów oraz Karty Turysty. Uczestnicy rajdu podejmujący indywidualne próby przejścia pozaregulaminowymi trasami (bez opieki przewodnika PTTK) na trasach tych nie są objęci ubezpieczeniem NNW wykupionym przez organizatora.
5.    Organizator nie ponosi odpowiedzialności za szkody wyrządzone przez uczestników Rajdu osobom trzecim.
6.    Interpretacja niniejszego regulaminu Rajdu należy wyłącznie do organizatora imprezy.

Uwaga! Program rajdu może ulec modyfikacji, np. z powodu warunków atmosferycznych.
Rajd może zostać odwołany z powodu małego zainteresowania.

*rodzina - wysokość wpisowego, dla grupy członków Oddziału PTTK CEE, minimum 3 osoby o bliskim stopniu pokrewieństwa (mama, tata, córka, syn, siostra, brat, babcia, dziadek).

**senior - wysokość wpisowego dla członka Oddziału PTTK CEE po przekroczeniu wieku 60 lat (dziewczyny), 65 lat (chłopaki)!

Zapraszamy!