psp1strzelce.pl
Ogólnopolski Kokurs Recytatorski Drukuj Email
Wpisany przez KInga Kalla   

15 marca 2018 roku, Jagoda Uryga zajęła I miejsce w etapie miejsko - gminnym 63 Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego! Wcześniej, 7 marca 2018 roku nauczycielki edukacji wczesnoszkolnej – pani Justyna Niemczyk i pani Kinga Kalla zorganizowały etap szkolny konkursu recytatorskiego dla kl. II i III.

Więcej…
 
XVIII Wyprawa do wnętrza Ziemi CEE Drukuj Email
Wpisany przez Sabina Knopik & Henryk Mielcarz   

3 marca 2018 roku grupa uczniów, rodziców oraz nauczycieli Jedynki brała udział w XVIII Wyprawie do wnętrza Ziemi CEE zorganizowanej przez Oddział PTTK Centrum Edukacji Ekologicznej w Strzelcach Opolskich. Tym razem uczestnicy rajdu dostali się do wnętrza Ziemi przez Szyb Anioł Kopalni Srebra w Tarnowskich Górach... Relacja z rajdu na stronie www.ekostrzelce.pl

Więcej…
 
Ratowanie tonącego zimą Drukuj Email
Wpisany przez Sabina Knopik   

16 lutego 2018 roku uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1 w Strzelcach Opolskich brali udział  w pokazie i jednocześnie ćwiczeniach Państwowej Straży Pożarnej ratowania osoby tonącej, pod którą załamał się lód. Ćwiczenia odbywały się na stawie Rybaczówka.

Więcej…
 
Odrobina Kultury! Drukuj Email
Wpisany przez Sabina Knopik   

8 lutego 2018 roku Oddział PTTK Centrum Edukacji Ekologicznej zorganizował kolejne spotkanie teatralne - tym razem w Teatrze Śląskim w Katowicach. W odbiorze sztuki brali też udział uczniowie oraz nauczyciele Strzeleckiej Jedynki. Bo na teatr nigdy nie jest za wcześnie, ani za późno. Tym razem oglądano sztukę „Dwanaście krzeseł”.

Więcej…
 
XII Festiwal Piosenki Obcojęzycznej Drukuj Email
Wpisany przez Małgorzata Barć   

XII Festiwal Piosenki Obcojęzycznej "Śpiewajmy razem" miał zasięg wojewódzki. Został zorganizowany przez Publiczną Szkołę Podstawową nr 5 z Oddziałami Integracyjnymi w Opolu oraz Miejski Oddział Doskonalenia Nauczycieli w Opolu. Publiczną Szkołę Podstawową nr 1 w Strzelcach Opolskich reprezentował uczeń klasy 7a - Benjamin Golletz. Benjamin był jedynym uczniem z powiatu strzeleckiego.

Więcej…
 
IX Noworoczny Rajd Opawski CEE Drukuj Email
Wpisany przez Henryk Mielcarz   

6 stycznia 2018 roku braliśmy udział w IX Noworocznym Rajdzie Opawskim Oddziału PTTK Centrum Edukacji Ekologicznej. Rajd jest tradycyjnym rozpoczęciem nowego sezonu rajdów po najciekawszych pasmach górskich w Polsce, Czechach i Słowacji. Relacja z rajdu na stronie www.ekostrzelce.pl

 
Jasełka 2018 Drukuj Email
Wpisany przez Sabina Knopik   

22 grudnia 2017 roku wieczorem, w Publicznej Szkole Podstawowej nr 1 wystawiono, jak co roku, Jasełka. Przed głównym przedstawieniem wystąpili uczniowie klasy 1b, którzy pod kierownictwem pani Beaty Bogackiej wprowadzili widzów w świąteczny nastrój, poprzez dziecięce wyobrażenie przyjścia na świat Jezusa...

Więcej…
 
Kolędowanie w klasie V Drukuj Email
Wpisany przez Henryk Mielcarz   

Kolęda "Chrystus się rodzi" w wykonaniu uczniów klasy VA. Filmik dostępny na kanale YouTube Jedynka.

 
Wesołych i zdrowych Świąt Bożego Narodzenia Drukuj Email
Wpisany przez Henryk Mielcarz   

Prosto z tradycyjnego klasowego spotkania opłatkowego - Wesołych i zdrowych Świąt Bożego Narodzenia oraz szczęśliwego Nowego Roku - życzą uczniowie klasy 6a z wychowawcą.

 
Mikołaj w kinie Drukuj Email
Wpisany przez Sabina Knopik   

15 grudnia 2017 roku klasy 6a, 7a, 7b i gimnazjalna 3d zrealizowały swoje, nieco przesunięte w czasie, Klasowe Mikołajki. Tym razem paczki z prezentami zamieniono na ucztę kinomana czyli prawie premierowy pokaz  Gwiezdnych wojen.

Więcej…
 
XVII Rajd z Mikołajem CEE Drukuj Email
Wpisany przez Henryk Mielcarz   

W dniach 9 - 10 grudnia 2017 roku odbył się XVII Rajd z Mikołajem CEE organizowany przez Oddział PTTK Centrum Edukacji Ekologicznej w Strzelcach Opolskich. W rajdzie brała udział rekordowa ilość turystów. PSP Nr 1 była licznie reprezentowana przez uczniów, byłych uczniów, rodziców oraz nauczycieli i pracowników szkoły. Relacja z rajdu na stronie www.ekostrzelce.pl

Więcej…
 
Mikołajowy Turniej Zimowy Drukuj Email
Wpisany przez Sabina Knopik   

W Dzień Świętego Mikołaja - 6 grudnia 2017 toku - w PSP nr 1 na ulicy Kozielskiej odbył się Mikołajowy Turniej Zimowy. Brały w nim udział wszystkie klasy.

Więcej…
 
Święto Niepodległości i Konstytucji Drukuj Email
Wpisany przez Sabina Knopik   

10 listopada w Strzeleckiej Jedynce uroczystym apelem uczczono Narodowe Święto Niepodległości, obchodzone corocznie 11 listopada dla upamiętnienia odzyskania przez Polskę niepodległości w 1918, po 123 latach zaborów (1795–1918). Święto zostało przywrócone ustawą w okresie transformacji systemowej w 1989.

Więcej…
 
Konkurs Es weihnachtet Drukuj Email

Regulamin Szkolnego Konkursu Języka Niemieckiego „ES WEIHNACHTET”

Więcej…
 
Wymiana zagraniczna Drukuj Email

Wymiana zagraniczna pomiędzy klasami gimnazjalnymi PSP 1 w Strzelcach Opolskich a Gesamtschule w Soest.W dniach od 14 do 21 października 2017 roku odbyła się wymiana zagraniczna, w której udział wzięli uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej Nr 1 w Strzelcach Opolskich. Motywem przewodnim była woda – jej zastosowanie w różnych dziedzinach.

Więcej…
 
Turystyczne Zaduszki Drukuj Email
Wpisany przez Henryk Mielcarz   

W listopadowym lesie - kolejne lekcje przyrody i historii w terenie. 2 listopada 2017 roku, uczniowie i nauczyciele Strzeleckiej Jedynki uczestniczyli w ostatniej części XX Rajdu na Raty zorganizowanego przez Oddział PTTK Centrum Edukacji Ekologicznej w Strzelcach Opolskich oraz Urząd Marszałkowski Województwa Opolskiego.

Więcej…
 
«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»

Strona 9 z 33
Copyright © 2021 Cyfrowa Strzelecka Jedynka