psp1strzelce.pl
Spotkanie z historią na zamku w Będzinie Drukuj Email
Wpisany przez Henryk Mielcarz   

Uczestnicy XVII Wyprawy do wnętrza Ziemi, zorganizowanej przez Oddział PTTK Centrum Edukacji Ekologicznej, zawitali na kilka chwil do jednego z zamków Kazimierz Wielkiego,  wzniesionego w systemie Orlich Gniazd, zaledwie 4,5 km od ówczesnej granicy ze Śląskiem... Wspaniale prezentujący się zamek w Będzinie leży nad Czarną Przemszą. Obecny wygląd zawdzięcza przebudowie neogotyckiej z 1834 roku przeprowadzonej przez Franciszka Marię Lanciego oraz XIX-wiecznej przebudowie w duchu romantyzmu i powojennej rekonstrukcji.

Więcej…
 
Narodowe Święto Niepodległości Drukuj Email
Wpisany przez Anonim & Foto. Mielcarz   

Uroczysty apel z okazji 11 Listopada - Narodowego Święta Niepodległości przygotowała klasa CzwartA...

Więcej…
 
Dawno temu w Strzeleckiej Jedynce Drukuj Email
Wpisany przez Henryk Mielcarz   

Rok 2000? 2001? Uczniów w klasie więcej... prawie wszyscy się zgłaszają... Znajome twarzyczki...

 
XVII Wyprawa do wnętrza Ziemi Drukuj Email
Wpisany przez Henryk Mielcarz   

5 listopada uczniowie, rodzice, nauczyciele i pracownicy Strzeleckiej Jedynki uczestniczyli w kolejnym rajdzie Oddziału PTTK Centrum Edukacji Ekologicznej. Tym razem badaliśmy poziom 320 - podziemne korytarze kopalni Guido... Zapraszam do obejrzenia galerii z rajdu. Relacja z rajdu na stronie www.ekostrzelce.pl

Więcej…
 
Fota z panią Drektor Drukuj Email
Wpisany przez Henryk Mielcarz   

Fotograf nas zaskoczył. Ale jak mawia przysłowie - Nie ma tego złego, co by na dobre nie wyszło. Skorzystaliśmy z okazji i dzięki temu klasa piąta ma pamiątkowe zdjęcie z Panią Dyrektor...

 
Konkurs! Oryginalne przebranie Drukuj Email
Wpisany przez Kamila Denderes   

Halloween ? Najbardziej oryginalne i kreatywne przebranie... Konkurs rozstrzygnięty...

Więcej…
 
Konkurs Krasomówczy 2016 Drukuj Email
Wpisany przez Adam Bajorek & Henryk Mielcarz   

22 października odbyły się Wojewódzkie Eliminacje Konkursu Krasomówczego Dzieci i Młodzieży. Strzelecką Jedynkę oraz Oddział PTTK Centrum Edukacji Ekologicznej w Strzelach Opolskich reprezentował po raz drugi Adam Bajorek. W swoim wystąpieniu przedstawił tekst na temat rajdów Klubu PTTK Mała Akademia Turystyczna.

Więcej…
 
Dzień Pieczonego Ziemniaka Drukuj Email
Wpisany przez Sabina Knopik   

19 października - Dzień Pieczonego Ziemniaka. Imprezę rozpoczęto od przechodzenia ze stacji do stacji z różnymi zabawami i atrakcjami dla grup z klas młodszych, bo starsi rozpoczęli imprezę od udziału w slalomie samochodami sterowanymi radiem.

Więcej…
 
IV Jesienny Rajd Beskidzki Drukuj Email
Wpisany przez Henryk Mielcarz   

15 i 16 października uczniowie, byli uczniowie, rodzice uczniów i nauczyciele Strzeleckiej Jedynki uczestniczyli w IV Jesiennym Rajdzie Beskidzkim na Trzy Kopce Wiślańskie. Rajd zorganizował Oddział PTTK Centrum Edukacji Ekologicznej i Klub PTTK Mała Akademia Turystyczna.

Więcej…
 
Dzień Edukacji Narodowej Drukuj Email
Wpisany przez Henryk Mielcarz   

14 października - Dzień Edukacji Narodowej, potocznie Dzień Nauczyciel to święto wszystkich pracowników oświaty, pełne radości, uśmiechów i podziękowań. 

Więcej…
 
Dzień Nauczyciela 2016 Drukuj Email
Wpisany przez Henryk Mielcarz   

Dzień Edukacji Narodowej 2016 za nami... Uroczyste apele, wielkie uprzejmości, kwiatki, czekoladki... Klasa PiątA mini sesja DEN..

Więcej…
 
Jesienny Rajd Siedmiomilowe Buty Drukuj Email

Tym razem wybraliśmy teren ogrodu zoologicznego w Opolu. Fauna z wielu kontynentów zaciekawiła wszystkich, tych którzy już kiedyś odwiedzili teren i tych, którzy po raz pierwszy byli w ZOO. Lekcja edukacyjna rozświetliła informacje, których nie dowiemy się tylko z tabliczek opisujących poszczególne gatunki zwierząt. Obserwacja karmienia goryla posumowała wrażenia, z którymi mali przyrodnicy opuszczali  ZOO.

 
Nasza pierwsza wycieczka Drukuj Email

29 września uczniowie klasy I wzięli udział w swojej pierwszej wycieczce. W ramach Jesiennego Rajdu Siedmiomilowe Buty odwiedzili ZOO w Opolu. Piękna pogoda sprzyjała wspólnej zabawie.

Więcej…
 
Rowerowy Tor Sprawnościowy 2016 Drukuj Email
Wpisany przez Henryk Mielcarz   

W czwartek 29 września, uczniowie klas 4-6, brali udział w projekcie dotyczącym bezpieczeństwa ruchu drogowego. Na Rowerowym Torze Sprawnościowym Strzeleckiej Jedynki młodzi cykliści demonstrowali swoje umiejętności.

Więcej…
 
PiątA - wybory do samorządu Drukuj Email
Wpisany przez Henryk Mielcarz   
poniedziałek, 26 września 2016 19:17

Klasa PiątA wybrała nowy samorząd klasowy. Jak zwykle, na początku roku szkolnego, uczniowie wybrali swoich reprezentantów do samorządu klasowego. W tym roku wybrano tylko dziewczyny... Oczywiście na końcowy efekt pracują wszyscy uczniowie klasy piątej...

Więcej…
 
Na szkolnym placu zabaw Drukuj Email

Uczniowie klasy pierwszej na naszym szkolnym placu zabaw.

Więcej…
 
«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»

Strona 10 z 30
Copyright © 2019 Cyfrowa Strzelecka Jedynka