psp1strzelce.pl
Bioróżnorodność - 2B Zielona Szkoła Drukuj Email
Wpisany przez Beata Bogacka   

Klasa II b, w dniach 15-17 maja, była na zielonej szkole w ramach projektu „Bioróżnorodność Opolszczyzny” w Niwkach koło Turawy. Trzydniowy pobyt obfitował w wiele atrakcji. Dzieci uczestniczyły w warsztatach naukowych, zwiedzały okolice a także przygotowywały posiłki pod okiem wspaniałych kucharzy.

Więcej…
 
Karta Rowerowa - przygotowania Drukuj Email
Wpisany przez Sabina Knopik   

W sobotę 1 czerwca 2019 roku, uczniowie klas czwartych mieli możliwość próbnego przejazdu toru rowerowego, przygotowanego przed egzaminem na kartę rowerową. Tor przygotował nauczyciel techniki - Henryk Mielcarz razem z niezawodnymi pomocnikami - Adamem Bajorkiem i Jackiem Bajorkiem.

Więcej…
 
Bioróżnorodność - Zielona Szkoła Drukuj Email
Wpisany przez Henryk Mielcarz   

W dniach od 15 do 17 maja 2019 roku, uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1 w Strzelcach Opolskich uczestniczyli w Zielonej Szkole programu Bioróżnorodność Opolszczyzny. Uczniowie klasy 2B, 3A oraz 6A brali udział w zaplanowanych zajęciach w Ośrodku Szkoleniowym Regionalnego Centrum Rozwoju Edukacji w Niwkach.

Więcej…
 
Projekt "Żółty żonkil" Drukuj Email
Wpisany przez Małgorzata Barć   

W dniach 6 – 11 maja została w naszej szkole przeprowadzona akcja społeczno-edukacyjna. 19 kwietnia przypada rocznica wybuchu powstania w getcie warszawskim – największego zbrojnego zrywu Żydów podczas II wojny światowej, a zarazem pierwszego powstania miejskiego w okupowanej Europie.

Więcej…
 
Rajd w Sudetach Wschodnich Drukuj Email
Wpisany przez Henryk Mielcarz   

30 marca 2019 roku odbył się XI Wojewódzki Rajd Ekologiczny Oddziału PTTK Centrum Edukacji Ekologicznej. W rajdzie uczestniczyli również uczniowie, rodzice oraz nauczyciele Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1. Relacja z rajdu na stronie www.ceepttk.pl

 
Wiosna 2019 Drukuj Email
Wpisany przez Henryk Mielcarz   

Pierwszy dzień wiosny, uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1 w Strzelcach Opolskich postanowili spędzić w jaskini kultury i sztuki... w Multikinie w Zabrzu oraz w Kinie Helios w Kędzierzynie-Koźlu... Dla każdego coś innego - Kurier, Kapitan Marvel...

 
BIoróżnorodność Opolszczyzny 4B & 7A & 8A Drukuj Email
Wpisany przez Sabina Knopik   

W dniach 5, 12 oraz 14 marca 2019 roku, uczniowie klas 2 - 8 brali udział w warsztatach edukacyjnych na temat bioróżnorodności Opolszczyzny, w ramach programu, w którym szkoła bierze udział od zeszłego roku „Bioróżnorodność Opolszczyzny z lotu ptaka”.

Więcej…
 
Warsztaty edukacyjne w Opolu 4B & 5A & 5B Drukuj Email
Wpisany przez Henryk Mielcarz   

Trwają warsztaty edukacyjne w programie Bioróżnorodność Opolszczyzny z Lotu Ptaka. Uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej Nr 1 biorą udział w zajęciach w nowo otwartych pracowniach Regionalnego Zespołu Wsparcia Edukacji w Opolu.

Więcej…
 
BIoróżnorodność Opolszczyzny 3A & 2B Drukuj Email
Wpisany przez Justyna Niemczyk   

Rozpoczęły się warsztaty edukacyjne w programie Bioróżnorodność Opolszczyzny z Lotu Ptaka. Uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej Nr 1 biorą udział w zajęciach w nowo otwartych pracowniach Regionalnego Zespołu Wsparcia Edukacji w Opolu.

Więcej…
 
Zapisy do klas I Drukuj Email
Wpisany przez Sabina Knopik   

 
Uchwała o przekształceniu PSP1 Drukuj Email
Wpisany przez administrator   

Uchwała Nr VI/57/2019 Rady Miejskiej w Strzelcach Opolskich z dnia 13 lutego 2019 roku w sprawie zamiaru przekształcenia Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1 w Strzelcach Opolskich.

Więcej…
 
PTTK CEE dla uczniów Jedynki. Drukuj Email
Wpisany przez Henryk Mielcarz   

Oddział PTTK Centrum Edukacji Ekologicznej przekazał Dyrektorowi Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1 noworoczną paczkę pełną filmów edukacyjnych do wykorzystania na zajęciach geografii, biologii, przyrody i innych przedmiotów. Oddział od wielu lat współpracuje z PSP nr 1. W Oddziale powołano Szkolny Klub Krajoznawczo-Turystyczny PTTK Strzelecka Jedynka, którego członkowie mogą aktywnie uczestniczyć w rajdach turystycznych organizowanych w obszarach górskich oraz na Jurze Krakowsko-Częstochowskie.

Więcej…
 
Jasełka 2018 Drukuj Email
Wpisany przez Sabina Knopik   

Tegoroczne Jasełka nawiązywały do legendy o czwartym królu. Opowieść miała uświadomić, jak zbyt często poświęcamy tyle uwagi rzeczom i sprawom nieważnym, które tylko nam wydają się istotne...

Więcej…
 
Strzeleccy w Opolu Drukuj Email
Wpisany przez Natalia Auer-Koziołek   

Samorząd Województwa Opolskiego głosił konkurs „Opolska Mama Ma Moc”, skierowany do wszystkich uczniów szkół podstawowych z terenu województwa opolskiego, który był przeprowadzony w następujących kategoriach: plakat, mapa, wiersz, opowiadanie. Do konkursu zgłoszono 918 prac. Uroczyste wręczenie nagród, z udziałem Marszałka Województwa Opolskiego, odbyło się 12 grudnia br. o godzinie 11:00 w Centrum Wystawienniczo - Kongresowym, w Opolu.

Więcej…
 
18 Rajd z Mikołajem CEE Drukuj Email
Wpisany przez Henryk Mielcarz   

W dniach 8 - 9 grudnia 2018 roku uczniowie, rodzice i nauczyciele Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1 wędrowali szlakami 18 Rajdu z Mikołajem! Pierwszego dnia dotarliśmy na Kłodzką Górę w Górach Bardzkich. Po powrocie spotkaliśmy jednego a może nawet kilku Mikołajów... Organizatorem XVIII Rajdu z Mikołajem był Oddział PTTK Centrum Edukacji Ekologicznej w Strzelcach Opolskich. relacja na stronie www.ceepttk.pl

Więcej…
 
Zaproszenie do Multikina Drukuj Email
Wpisany przez Henryk Mielcarz   

4 grudnia odwiedziliśmy nasze ulubione Multikino w Zabrzu. Obejrzeliśmy jeden z najlepszych filmów jesieni - Fantastyczne Zwierzęta. cz. 2 Akcja filmu, do którego scenariusz napisała J.K. Rowling, rozpoczyna się w 1927 r., kilka miesięcy po tym, jak Newt pomógł zdemaskować i schwytać niesławnego czarnoksiężnika Gellerta Grindelwalda. Ten dotrzymał danego wcześniej słowa i uciekł w dramatycznych okolicznościach.

Więcej…
 
«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»

Strona 3 z 31
Copyright © 2019 Cyfrowa Strzelecka Jedynka