psp1strzelce.pl
Przygotowania do świąt Drukuj Email
Wpisany przez Elwira Morawiec-Bartczak   

Okres przedświąteczny w PSP nr  1 i 2 obfitował w wiele przygotowań oraz imprez. Uczniowie wraz z wychowawcami klas oraz z rodzicami przystrajali okna, wykonywali mikołaje, anioły, które ozdobiły szkolne korytarze. Pojawiły się także wytwory dziecięce w postaci wieńców i kalendarzy adwentowych.

Więcej…
 
Nagroda w konkursie plastycznym Drukuj Email
Wpisany przez Elwira Morawiec-Bartczak   

Jan Kozłowski uczeń klasy II a zajął III miejsce w Wojewódzkim Konkursie Plastycznym "Zagrożenie wypadkowe w gospodarstwach wiejskich oczami dziecka." Społeczność Szkolna gratuluje sukcesu Jankowi oraz opiekunowi pani Natalii Auer-Koziołek.

Więcej…
 
Wyprawa na Jurę Drukuj Email
Wpisany przez Sabina Knopik   

11 grudnia odbyła się ostatnia w tym roku wyprawa w programie Edukacja Ekologiczna PLUS - Wyprawa na Jurę Krakowsko-Częstochowską. Tym razem uczniowie klas 4a, 5b, 6a oraz 8a udali się do Ojcowskiego Parku Narodowego. W północno-wschodnim rejonie parku znajduje się jeden z najbardziej znanych ostańców wapiennych - Maczuga Herkulesa oraz okazały zamek Pieskowa Skała.

Więcej…
 
Ratujmy Florę - Mikołaj w kinie Drukuj Email
Wpisany przez Sabina Knopik   

6 grudnia uczniowie klasy 4 i 8 spędzili w Multikinie w Zabrzu na filmie „Ratujmy Florę” o przyjaźni między człowiekiem, a zwierzęciem. Film odpowiada na pytanie, do czego jesteśmy zdolni w imię prawdziwej przyjaźni.

Więcej…
 
Edukacja Ekologiczna w Hydropolis cz.2 Drukuj Email
Wpisany przez Sabina Knopik   

2 grudnia 2019 roku odbyła się druga wyprawa do Hydropolis we Wrocławiu. Tym razem to uczniowie klas piątych poznawali historię pojawienia się wody we wszechświecie i na naszej planecie. Uczniowie zapoznawali się z różnymi siedliskami wodnymi i żyjącymi w nich organizmami. Poznawali etapy żmudnego procesu oczyszczania wody w mieście oraz inne zagadnienia związane z wodą.

Więcej…
 
Dzień Pluszowego Misia Drukuj Email
Wpisany przez Elwira Morawiec-Bartczak   

25 listopada na całym świecie obchodzony jest Dzień Pluszowego Misia. Pierwszy miś maskotka powstała 114 lat temu i do dnia dzisiejszego to najpopularniejsza zabawka na świecie. Pluszowy miś to towarzysz dziecięcych zabaw, o czym mogliśmy się przekonać w naszej szkole. W tym dniu nie zabrakło Kubusia Puchatka czy Misia Uszatka. Były także małe, bure i te z klapniętym uszkiem.

Więcej…
 
Sportowy Dzień Przedszkolaka Drukuj Email
Wpisany przez Aleksandra Stobierska   

Dnia 3 grudnia 2019r. na hali sportowej naszej szkoły PSP nr 1, odbył się 10 Sportowy Dzień Przedszkolaka. Emocje,rywalizacja i radość najmłodszych... Cała imprezę sportową, uświetniły układy gimnastyczne do muzyki, dziewcząt z koła tanecznego "Hot Peppers".

Więcej…
 
Wycieczka na sportowo Drukuj Email
Wpisany przez Aleksandra Stobierska   

Dnia 28.11.2019 roku uczniowie 6 klas wraz z wychowawczyniami aktywnie spędzali dzień w Parku Trampolin "Odskocznia" w Opolu. Głównym celem wycieczki było wyrabianie nawyku aktywnego spędzania wolnego czasu.

Więcej…
 
Edukacja Ekologiczna w Hydropolis Drukuj Email
Wpisany przez Henryk Mielcarz   

25 listopada 2019 roku, w ramach realizacji programu Edukacja Ekologiczna PLUS 2019, odbyła się wycieczka przedmiotowa do wrocławskiego Hydropolis - Centrum Wiedzy o Wodzie. W tej edukacyjnej wyprawie wzięli udział uczniowie klasy 8A, 4A oraz 7A. Opiekunami grup byli Sabina Knopik, Halina Sobolewska oraz Henryk Mielcarz...

Więcej…
 
Dzień Życzliwości Drukuj Email
Wpisany przez Elwira Morawiec-Bartczak   

W dniu 21 listopada 2019 r w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Życzliwości. Uczniowie pod kierunkiem opiekuna Samorządu Uczniowskiego pani Joanny Strzelzyk przygotowali kącik o tematyce życzliwości, gdzie znalazły się pozdrowienia dla uczniów i nauczycieli oraz portrety nauczycieli wraz  z życzeniami od poszczególnych klas.

Więcej…
 
Bioróżnorodność Opolszczyzny 2.0 Drukuj Email
Wpisany przez Henryk Mielcarz   

Ruszył kolejny projekt związany z różnorodnością biologiczną województwa opolskiego: "Bioróżnorodność Opolszczyzny w ujęciu wodnym, czyli H2O dla BIO". Do projektu przystąpiło 25 szkół z całego regionu. 15 listopada odbyło się spotkanie otwierające działania projektu, na którym omówiono najważniejsze założenia oraz kalendarz aktywności na niemal cały okres trwania projektu.

Więcej…
 
Halowa piłka nożna Drukuj Email
Wpisany przez Aleksandra Stobierska   

Dziewczęta klas 6 i 5 naszej szkoły, w eliminacjach gminnych w Halową Piłkę Nożną zajęły 1 miejsce, wyprzedzając szkoły podstawowe nr 4 i nr 7. Tym samym zakwalifikowały  się do Finału Powiatowego. Dnia 13.11.2019 w Ujeździe wywalczyły 3 miejsce. Gratulacje!

Więcej…
 
Szkolny Dzień Piżamy Drukuj Email
Wpisany przez Elwira Morawiec-Bartczak   

Samorząd Uczniowski pod opieką pani Joanny Strzelzyk w dniu 15 listopada 2019r zorganizował Szkolny Dzień Piżamy. Każdy uczeń mógł w tym dniu zaprezentować się w ulubionej piżamie. Chętnych do wspólnej zabawy nie brakowało. Również  w tym dniu na uczniowskich ławkach zagościły poduszki   i przytulanki . Wszyscy chętnie też pozowali do piżamowych zdjęć.

Więcej…
 
"Szkoła pamięta" Drukuj Email
Wpisany przez Elwira Morawiec-Bartczak   

W dniu 25 października 2019 r uczniowie wraz z nauczycielami uczestniczyli w akcji "Szkoła pamięta", w której wzięło udział ok. 1,3 mln uczniów z ponad 11 tysięcy szkół.Celem akcji było uwrażliwienie młodych ludzi na potrzebę pielęgnowania pamięci o bohaterach naszej wolności, ze szczególnym wskazaniem historii danego miejsca, regionu, społeczeństwa.

 

 
Pasowanie na ucznia Drukuj Email
Wpisany przez Elwira Morawiec-Bartczak   

Od wielu dni Pierwszaki z PSP nr 1 i PSP nr 2 przygotowywały program artystyczny, który został przedstawiony 12 listopada 2019 roku. Wyruszyły w podróż po wielu krainach, w których musiały wykazać się umiejętnościami matematycznymi, przyrodniczymi, śpiewu czy tańca. Recytowały  wiersze o naszym kraju. Ich zmagania nagradzane były gromkimi oklaskami przez licznie przybyłych rodziców.

Więcej…
 
Święto Niepodległości Drukuj Email
Wpisany przez Elwira Morawiec-Bartczak   

W dniu 08 listopada 2019 roku uczniowie z PSP nr 1 i PSP nr 2 wzięli udział w uroczystym apelu z okazji Narodowego Święta Niepodległości przygotowanym przez ósme klasy z obydwu szkół. O godzinie 11:11 nastąpiło wspólne odśpiewanie hymnu narodowego, przyłączając się tym samym do ogólnopolskiej akcji "Szkoła do hymnu", zainicjowanej przez Ministerstwo Edukacji Narodowej i Rady Dzieci i Młodzieży.

Więcej…
 
«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»

Strona 3 z 33
Copyright © 2021 Cyfrowa Strzelecka Jedynka