psp1strzelce.pl
W listopadowym lesie Drukuj Email
Wpisany przez Henryk Mielcarz   

9 listopada 2019 roku odwiedziliśmy Ślężański Park Krajobrazowy. Uczniowie, rodzice i nauczyciele Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1 wędrowali szlakami II Rajdu Klubu Górskiego CEE.

Więcej…
 
"Szkoła pamięta" Drukuj Email
Wpisany przez Elwira Morawiec-Bartczak   

W ramach akcji zainicjowanej przez Ministerstwo Edukacji Narodowej "Szkoła pamięta", w dniu 25 października 2019 r uczniowie z PSP nr 1 i PSP nr 2 odwiedzili lokalne miejsca pamięci. W szkole została wykonana okolicznościowa wystawa upamiętniająca ważne wydarzenia dla lokalnej społeczności.

Więcej…
 
Zawody sportowe Mały Olimpijczyk Drukuj Email
Wpisany przez Elwira Morawiec-Bartczak   

W dniu 20 października 2019 roku na hali sportowej, PSP nr 1 i 2 zorganizowały dla uczniów klas I-III z miasta i gminy Strzelce Opolskie zawody sportowe "Mały Olimpijczyk". O godzinie 9:00, 280 zawodników oraz 240 widzów wzięło udział w uroczystym otwarciu zawodów sportowych.

Więcej…
 
Udział PSP nr 1 w grze terenowej " Eko logika" Drukuj Email
Wpisany przez Elwira Morawiec-Bartczak   

W dniu 16 października 2019 r uczniowie z PSP nr 1 wzięli udział w grze miejskiej „Eko-logika”, której tematyka nawiązywała do gospodarki odpadami na terenie miasta i gminy Strzelce Opolskie. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie z klasy VII: Zosia, Patrycja, Olaf, Patryk i Kamil.

Więcej…
 
Kolorowe kanapki klasy II Drukuj Email
Wpisany przez Natalia Auer-Koziołek   

Uczniowie klasy II pod opieką wychowawcy pani Natalii Auer-Koziołek uczyli się wykonywać smaczne, pożywne i kolorowe kanapki. Zapału nie brakowało. Mali kucharze podczas zajęć poznali piramidę żywieniową oraz wartości odżywcze używanych produktów do przygotowania przepysznych przekąsek. Brawo!

Więcej…
 
Stop hejtowi! Drukuj Email
Wpisany przez Elwira Morawiec-Bartczak   

Słowo hejt to spolszczona wersja słowa hate, czyli nienawiść. Hejtem określa się działanie w Internecie, które jest przejawem złości, agresji, nienawiści. Najprostszą i zarazem najtrudniejszą odpowiedzią na hejt jest: unikać czytania negatywnych opinii, nie odpowiadać na nie.

Więcej…
 
Bezpieczeństwo w drodze do szkoły. Drukuj Email
Wpisany przez Justyna Niemczyk   

4 września uczniowie klasy 1 b Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1 uczestniczyli w spotkaniu z panią policjantką. Dzieci miały okazję porozmawiać o zachowaniu bezpieczeństwa w drodze do i ze szkoły, o bezpiecznym przechodzeniu przez ulicę, prawidłowym zachowaniu się na przejściach dla pieszych.

Więcej…
 
Udzielanie pierwszej pomocy Drukuj Email
Wpisany przez Elwira Morawiec-Bartczak   

Od naszej reakcji na wypadek zależy życie drugiego człowieka. Uczniowie z PSP nr 1 i PSP nr 2 uczą się na różnorodnych zajęciach udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, gdyż zdają sobie sprawę, że tylko pierwsze 4 minuty pozwolą na uratowanie mózgu przed nieodwracalnymi zmianami. W dniu 11 września 2019 roku uczniowie z klas ósmych umieścili na schodach naklejki edukacyjne z zasadami udzielania pierwszej pomocy.

 
Rozpoczęcie Roku Szkolnego Drukuj Email
Wpisany przez Elwira Morawiec-Bartczak   

2 września 2019 roku uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1 w Strzelcach Opolskich  rozpoczęli nowy rok szkolny 2019/2020. W uroczystej inauguracji uczestniczyli szacowni goście Państwo Agnieszka i Alfons Gruszka mieszkańcy Suchych Łanów, którzy  symbolicznie  włączyli się w akcję organizowaną przez Ministerstwo Edukacji Narodowej "Przerwany marsz". Celem Akcji było upamiętnienie 80 rocznicy wybuchu II wojny światowej. Społeczność Uczniowska wraz z gośćmi upamiętniła pamięć Polskich Dzieci Wojny, którym brutalnie przerwano na czas wojny edukację.

 
Strona internetowa szkoły Drukuj Email
Wpisany przez Sabina Knopik   

 
Festiwal ekologiczny w Niwkach. Drukuj Email
Wpisany przez Małgorzata Kaczorowska   

W dniu 7 czerwca 2019 roku klasa I „A” ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Strzelcach Opolskich uczestniczyła w Festiwalu Ekologicznym w Niwkach. Nasi najmłodsi uczestnicy wycieczki mieli okazje wziąć udział w zawodach z wiedzy ekologicznej, gdzie mogli się wykazać swoimi zdobytymi wiadomościami np. dotyczącą życia pszczół jak i motyli.

Więcej…
 
Srebrne Pióro 2019 - Laureaci! Drukuj Email
Wpisany przez Henryk Mielcarz   

Pełna lista Laureatów Srebrnego Pióra 2019!

Więcej…
 
Zakończenie roku szkolnego 2019 Drukuj Email
Wpisany przez Henryk Mielcarz   

19 czerwca 2019 roku, odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego w Publicznej Szkole Podstawowej nr 1, w Hali Widowiskowo-Sportowej przy ulicy Kozielskiej 34. Zakończony rok szkolny 2018/2019 różnił się, jak każdy, od poprzednich specyfiką realizowanych projektów, konkursów, programów. W wymienionych działaniach brali udział uczniowie, ale także zaangażowano w większym stopniu rodziców.

Więcej…
 
Complet 7A w 8A... Drukuj Email
Wpisany przez Henryk Mielcarz   

Ta chwila, kiedy ze świadectwa wynika, że jesteś już w najstarszej klasie... Taka sytuacja.. :)

 
Karta rowerowa 2019 Drukuj Email
Wpisany przez Henryk Mielcarz   

17 czerwca 2019 roku uczniowie klas czwartych Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1 uczestniczyli w egzaminie na kartę rowerową. W części praktycznej egzaminu, na specjalnie przygotowanym torze rowerowym, brało udział 34 uczniów. Uczniów do egzaminu przygotował nauczyciel techniki - Henryk Mielcarz. Wszyscy, którzy przystąpili do egzaminu zaliczyli go z wynikiem pozytywnym. Egzamin odbył się pod nadzorem policjantów z Wydziału Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Strzelcach Opolskich.

 
Bioróżnorodność - Podsumowanie cd. Drukuj Email
Wpisany przez Henryk Mielcarz   

12 czerwca 2019 roku, w Centrum Wystawienniczo-Kongresowym w Opolu, odbył się Ewent Ekologiczny podsumowujący wszystkie działania realizowane w ramach projektu Bioróżnorodność Opolszczyzny z lotu ptaka. Uczniowie naszej szkoły aktywnie uczestniczyli w projekcie. Wielu z nich biorąc udział w konkursach, zdobyło najwyższe miejsca w województwie. Nasz uczeń, Szymon Ślązak z klasy IVA zajął I miejsce w Wojewódzkim Konkursie Wiedzy o Ekologii, w kategorii klas I-IV... Nie mógł odebrać osobiście dyplomu, ale rower górski już jest w domu! Gratulacje dla Szymona!

Więcej…
 
«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»

Strona 4 z 33
Copyright © 2021 Cyfrowa Strzelecka Jedynka