psp1strzelce.pl
W poszukiwaniu wiosny! Drukuj Email
Wpisany przez Beata Bogacka   

21 marca to data pierwszego dnia kalendarzowej wiosny. W erze ocieplającego się klimatu choinkę ubieramy przy temperaturach dodatnich, a pierwszych oznak wiosny szukamy ukrytych pod śniegiem. Podobnie było w tym roku. W Publicznej Szkole Podstawowej nr 1 uczniowie rozmaicie spędzili ten dzień - ci najmłodsi, odważnie wyruszyli w teren, z małymi Marzannami chcieli wypędzić zimę ze strzeleckiego parki, a starsi uczniowie wybrali się z wychowawcami na klasowe wycieczki do kina.

 
Cyberprzestrzeń w teatrze... Drukuj Email
Wpisany przez Henryk Mielcarz   

Teatr "Bajaderka" zawitał do Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1 przy ul. Kozielskiej 34. W przedstawieniu "Cyberprzestrzeń" aktorzy przedstawili sztukę o wpływie nowoczesnych technologii na nasze życie, kiedy korzystanie z internetu jest bezpieczne i czy gry komputerowe są zdrowe. Prawie wszyscy uczniowie szkoły obejrzeli to przedstawienie.

Więcej…
 
Bioróżnorodność Opolszczyzny Drukuj Email
Wpisany przez Henryk Mielcarz   
sobota, 17 marca 2018 12:30

16 marca 2018 roku w Regionalnym Zespole Placówek Wparcia Edukacji w Opolu, odbyło się seminarium metodyczne - Prowadzenie zajęć z dziećmi i młodzieżą w oparciu o zasady edukacji dla zrównoważonego rozwoju z wykorzystaniem aktywizujących metod nauczania zgodnych z neuronaukami. Seminarium było jednocześnie spotkaniem inauguracyjnym projektu "Bioróżnorodność Opolszczyzny z lotu ptaka". Publiczna Szkoła Podstawowa nr 1 jest jedną z 12 szkół województwa opolskiego, które zakwalifikowały się do tego projektu. W seminarium uczestniczyła Pani Dyrektor Sabina Knopik oraz nauczyciele - Izabela Kościółko (przyroda, biologia) i Henryk Mielcarz (przyroda, geografia, fotograf.. :)).

Więcej…
 
Ogólnopolski Kokurs Recytatorski Drukuj Email
Wpisany przez KInga Kalla   

15 marca 2018 roku, Jagoda Uryga zajęła I miejsce w etapie miejsko - gminnym 63 Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego! Wcześniej, 7 marca 2018 roku nauczycielki edukacji wczesnoszkolnej – pani Justyna Niemczyk i pani Kinga Kalla zorganizowały etap szkolny konkursu recytatorskiego dla kl. II i III.

Więcej…
 
XVIII Wyprawa do wnętrza Ziemi CEE Drukuj Email
Wpisany przez Sabina Knopik & Henryk Mielcarz   

3 marca 2018 roku grupa uczniów, rodziców oraz nauczycieli Jedynki brała udział w XVIII Wyprawie do wnętrza Ziemi CEE zorganizowanej przez Oddział PTTK Centrum Edukacji Ekologicznej w Strzelcach Opolskich. Tym razem uczestnicy rajdu dostali się do wnętrza Ziemi przez Szyb Anioł Kopalni Srebra w Tarnowskich Górach... Relacja z rajdu na stronie www.ekostrzelce.pl

Więcej…
 
Ratowanie tonącego zimą Drukuj Email
Wpisany przez Sabina Knopik   

16 lutego 2018 roku uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1 w Strzelcach Opolskich brali udział  w pokazie i jednocześnie ćwiczeniach Państwowej Straży Pożarnej ratowania osoby tonącej, pod którą załamał się lód. Ćwiczenia odbywały się na stawie Rybaczówka.

Więcej…
 
Odrobina Kultury! Drukuj Email
Wpisany przez Sabina Knopik   

8 lutego 2018 roku Oddział PTTK Centrum Edukacji Ekologicznej zorganizował kolejne spotkanie teatralne - tym razem w Teatrze Śląskim w Katowicach. W odbiorze sztuki brali też udział uczniowie oraz nauczyciele Strzeleckiej Jedynki. Bo na teatr nigdy nie jest za wcześnie, ani za późno. Tym razem oglądano sztukę „Dwanaście krzeseł”.

Więcej…
 
XII Festiwal Piosenki Obcojęzycznej Drukuj Email
Wpisany przez Małgorzata Barć   

XII Festiwal Piosenki Obcojęzycznej "Śpiewajmy razem" miał zasięg wojewódzki. Został zorganizowany przez Publiczną Szkołę Podstawową nr 5 z Oddziałami Integracyjnymi w Opolu oraz Miejski Oddział Doskonalenia Nauczycieli w Opolu. Publiczną Szkołę Podstawową nr 1 w Strzelcach Opolskich reprezentował uczeń klasy 7a - Benjamin Golletz. Benjamin był jedynym uczniem z powiatu strzeleckiego.

Więcej…
 
IX Noworoczny Rajd Opawski CEE Drukuj Email
Wpisany przez Henryk Mielcarz   

6 stycznia 2018 roku braliśmy udział w IX Noworocznym Rajdzie Opawskim Oddziału PTTK Centrum Edukacji Ekologicznej. Rajd jest tradycyjnym rozpoczęciem nowego sezonu rajdów po najciekawszych pasmach górskich w Polsce, Czechach i Słowacji. Relacja z rajdu na stronie www.ekostrzelce.pl

 
Jasełka 2018 Drukuj Email
Wpisany przez Sabina Knopik   

22 grudnia 2017 roku wieczorem, w Publicznej Szkole Podstawowej nr 1 wystawiono, jak co roku, Jasełka. Przed głównym przedstawieniem wystąpili uczniowie klasy 1b, którzy pod kierownictwem pani Beaty Bogackiej wprowadzili widzów w świąteczny nastrój, poprzez dziecięce wyobrażenie przyjścia na świat Jezusa...

Więcej…
 
Kolędowanie w klasie V Drukuj Email
Wpisany przez Henryk Mielcarz   

Kolęda "Chrystus się rodzi" w wykonaniu uczniów klasy VA. Filmik dostępny na kanale YouTube Jedynka.

 
«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»

Strona 6 z 42
Copyright © 2019 Cyfrowa Strzelecka Jedynka