psp1strzelce.pl
Bioróżnorodność - Podsumowanie Drukuj Email
Wpisany przez Henryk Mielcarz   

12 czerwca 2019 roku, w Centrum Wystawienniczo-Kongresowym w Opolu, odbył się Ewent Ekologiczny podsumowujący wszystkie działania realizowane w ramach projektu Bioróżnorodność Opolszczyzny z lotu ptaka. Uczniowie naszej szkoły aktywnie uczestniczyli w projekcie. Wielu z nich biorąc udział w konkursach, zdobyło najwyższe miejsca w województwie. Nasza Magda Stańczak z klasy IA zajęła III miejsce w Konkursie Malarskim, w kategorii klas I-IV...

Więcej…
 
Festiwal ekologiczny w Niwkach. Drukuj Email
Wpisany przez Henryk Mielcarz   

31 maja 2019 roku uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1 uczestniczyli w pierwszym Festiwalu Ekologicznym, podsumowującym konkursy realizowane w programie „Bioróżnorodność Opolszczyzny z lotu ptaka”. Na festiwal pojechali finaliści konkursu kulinarnego, konkursu ekologicznego i bioróżnorodności oraz uczniowie klas piątych z  wychowawcami. Podczas Festiwalu odbył się II etap wymienionych konkursów. W konkursie kulinarnym nasza szkoła rywalizowała ze szkołą podstawową w Dytmarowie.

Więcej…
 
Gratulacje dla Julii! Drukuj Email
Wpisany przez Henryk Mielcarz   

Międzynarodowy sukces. Wielkie gratulacje dla Julii, za zdobycie wyróżnienia w międzynarodowym przeglądzie muzycznym w Brnie! W dniach 1-2.06.2019 roku, Julia brała udział w XII Międzynarodowym Festiwalu Instrumentów Dętych. Zdobyła wyróżnienie w kategorii JUNIOR, grając na waltorni. Gry na instrumentach Julia uczy się w Szkole Muzycznej w Strzelcach Opolskich.

 
Wizyta edukacyjna w Dreźnie Drukuj Email
Wpisany przez Izabela Kościółko   

W ramach projektu „Bioróżnorodność Opolszczyzny z lotu ptaka” realizowanego przez RZPWE w Opolu odbyła się zagraniczna wizyta edukacyjna do Saksonii. Tym razem był to wyjazd dla nauczycieli. Z naszej szkoły dwie nauczycielki wzięły w nim udział – pani Katarzyna Pamuła i Izabela Kościółko.

Więcej…
 
Bioróżnorodność - 3A Zielona Szkoła Drukuj Email
Wpisany przez Justyna Niemczyk   

W zielonej szkole w Niwkach brali udział również uczniowie klasy IIIA. W dniach 15-17 maja 2019 roku, w ramach projektu „Bioróżnorodność Opolszczyzny” dzieci uczestniczyły w różnych warsztatach. Dla najbardziej wytrwałych odbyła się wycieczka piesza nad Jezioro Turawskie. Wieczorem przy ognisku, pląsy i pyszne własnoręcznie upieczone kiełbaski. Ostatniego dnia pokazy mistrzów kucharskich oraz przygotowywanie posiłków - pieczenie ciasteczek, robienie pierogów ruskich, soków i kanapek...

Więcej…
 
Bioróżnorodność - 2B Zielona Szkoła Drukuj Email
Wpisany przez Beata Bogacka   

Klasa II b, w dniach 15-17 maja, była na zielonej szkole w ramach projektu „Bioróżnorodność Opolszczyzny” w Niwkach koło Turawy. Trzydniowy pobyt obfitował w wiele atrakcji. Dzieci uczestniczyły w warsztatach naukowych, zwiedzały okolice a także przygotowywały posiłki pod okiem wspaniałych kucharzy.

Więcej…
 
Karta Rowerowa - przygotowania Drukuj Email
Wpisany przez Sabina Knopik   

W sobotę 1 czerwca 2019 roku, uczniowie klas czwartych mieli możliwość próbnego przejazdu toru rowerowego, przygotowanego przed egzaminem na kartę rowerową. Tor przygotował nauczyciel techniki - Henryk Mielcarz razem z niezawodnymi pomocnikami - Adamem Bajorkiem i Jackiem Bajorkiem.

Więcej…
 
Bioróżnorodność - Zielona Szkoła Drukuj Email
Wpisany przez Henryk Mielcarz   

W dniach od 15 do 17 maja 2019 roku, uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1 w Strzelcach Opolskich uczestniczyli w Zielonej Szkole programu Bioróżnorodność Opolszczyzny. Uczniowie klasy 2B, 3A oraz 6A brali udział w zaplanowanych zajęciach w Ośrodku Szkoleniowym Regionalnego Centrum Rozwoju Edukacji w Niwkach.

Więcej…
 
Projekt "Żółty żonkil" Drukuj Email
Wpisany przez Małgorzata Barć   

W dniach 6 – 11 maja została w naszej szkole przeprowadzona akcja społeczno-edukacyjna. 19 kwietnia przypada rocznica wybuchu powstania w getcie warszawskim – największego zbrojnego zrywu Żydów podczas II wojny światowej, a zarazem pierwszego powstania miejskiego w okupowanej Europie.

Więcej…
 
Rajd w Sudetach Wschodnich Drukuj Email
Wpisany przez Henryk Mielcarz   

30 marca 2019 roku odbył się XI Wojewódzki Rajd Ekologiczny Oddziału PTTK Centrum Edukacji Ekologicznej. W rajdzie uczestniczyli również uczniowie, rodzice oraz nauczyciele Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1. Relacja z rajdu na stronie www.ceepttk.pl

 
Wiosna 2019 Drukuj Email
Wpisany przez Henryk Mielcarz   

Pierwszy dzień wiosny, uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1 w Strzelcach Opolskich postanowili spędzić w jaskini kultury i sztuki... w Multikinie w Zabrzu oraz w Kinie Helios w Kędzierzynie-Koźlu... Dla każdego coś innego - Kurier, Kapitan Marvel...

 
BIoróżnorodność Opolszczyzny 4B & 7A & 8A Drukuj Email
Wpisany przez Sabina Knopik   

W dniach 5, 12 oraz 14 marca 2019 roku, uczniowie klas 2 - 8 brali udział w warsztatach edukacyjnych na temat bioróżnorodności Opolszczyzny, w ramach programu, w którym szkoła bierze udział od zeszłego roku „Bioróżnorodność Opolszczyzny z lotu ptaka”.

Więcej…
 
Warsztaty edukacyjne w Opolu 4B & 5A & 5B Drukuj Email
Wpisany przez Henryk Mielcarz   

Trwają warsztaty edukacyjne w programie Bioróżnorodność Opolszczyzny z Lotu Ptaka. Uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej Nr 1 biorą udział w zajęciach w nowo otwartych pracowniach Regionalnego Zespołu Wsparcia Edukacji w Opolu.

Więcej…
 
BIoróżnorodność Opolszczyzny 3A & 2B Drukuj Email
Wpisany przez Justyna Niemczyk   

Rozpoczęły się warsztaty edukacyjne w programie Bioróżnorodność Opolszczyzny z Lotu Ptaka. Uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej Nr 1 biorą udział w zajęciach w nowo otwartych pracowniach Regionalnego Zespołu Wsparcia Edukacji w Opolu.

Więcej…
 
Zapisy do klas I Drukuj Email
Wpisany przez Sabina Knopik   

 
Uchwała o przekształceniu PSP1 Drukuj Email
Wpisany przez administrator   

Uchwała Nr VI/57/2019 Rady Miejskiej w Strzelcach Opolskich z dnia 13 lutego 2019 roku w sprawie zamiaru przekształcenia Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1 w Strzelcach Opolskich.

Więcej…
 
«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»

Strona 5 z 33
Copyright © 2021 Cyfrowa Strzelecka Jedynka