psp1strzelce.pl
Marszałkowski Budżet Obywatelski Drukuj Email
Wpisany przez Henryk Mielcarz   

Po raz pierwszy w historii, uczniowie też mogą głosować na zadania o wartości 100 tys. zł zgłoszone do Marszałkowskiego Budżetu Obywatelskiego. Głosowanie uczniów potwierdzają rodzice. Wasze głosy są potrzebne aby w Strzelcach Opolskich zorganizowano Strzeleckie Konfrontacje Turystyczne. O głosy prosimy również rodziców i nauczycieli. Głosowanie internetowe w tym miejscu - GŁOSOWANIE

Więcej…
 
Benjamin III w województwie! Drukuj Email
Wpisany przez Małgorzata Barć   

W dniu 6 kwietnia 2018 roku, odbył się w Publicznej Szkole Podstawowej nr 2 w Opolu, XIX Wojewódzki Konkurs Wiedzy o Wielkiej Brytanii i Krajach Anglojęzycznych. Publiczną Szkołę Podstawową nr 1 w Strzelcach Opolskich reprezentowali: Malwina Cała z klasy 5A, Kuba Jureczko z klasy 6A oraz Benjamin Golletz z klasy 7A. Benjamin Golletz zajął III miejsce w  kategorii klas siódmych. Serdecznie gratulujemy kolejnego sukcesu.

Więcej…
 
Tajemnice Karbońskich Lasów Drukuj Email
Wpisany przez Henryk Mielcarz   

Gratulujemy i dziękujemy wszystkim uczniom, którzy wzięli udział w Konkursie Tajemnice Karbońskich Lasów. Konkurs plastyczny przeznaczony był dla uczniów klas IV-VI. Konkurs wiedzy dla uczniów klas VII oraz klas gimnazjalnych.

Więcej…
 
Dzień Wody i Powitanie Wiosny Drukuj Email
Wpisany przez Henryk Mielcarz   

24 marca 2018 roku, uczniowie, rodzice i nauczyciele Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1, uczestniczyli w X Wojewódzkim Rajdzie Ekologicznym CEE zorganizowanym przez Oddział PTTK Centrum Edukacji Ekologicznej oraz SKKT PTTK Strzelecka  Jedynka. Relacja z rajdu na stronie Oddziału PTTK CEE - www.ekostrzelce.pl

Więcej…
 
W poszukiwaniu wiosny! Drukuj Email
Wpisany przez Beata Bogacka   

21 marca to data pierwszego dnia kalendarzowej wiosny. W erze ocieplającego się klimatu choinkę ubieramy przy temperaturach dodatnich, a pierwszych oznak wiosny szukamy ukrytych pod śniegiem. Podobnie było w tym roku. W Publicznej Szkole Podstawowej nr 1 uczniowie rozmaicie spędzili ten dzień - ci najmłodsi, odważnie wyruszyli w teren, z małymi Marzannami chcieli wypędzić zimę ze strzeleckiego parki, a starsi uczniowie wybrali się z wychowawcami na klasowe wycieczki do kina.

 
Cyberprzestrzeń w teatrze... Drukuj Email
Wpisany przez Henryk Mielcarz   

Teatr "Bajaderka" zawitał do Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1 przy ul. Kozielskiej 34. W przedstawieniu "Cyberprzestrzeń" aktorzy przedstawili sztukę o wpływie nowoczesnych technologii na nasze życie, kiedy korzystanie z internetu jest bezpieczne i czy gry komputerowe są zdrowe. Prawie wszyscy uczniowie szkoły obejrzeli to przedstawienie.

Więcej…
 
Bioróżnorodność Opolszczyzny Drukuj Email
Wpisany przez Henryk Mielcarz   
sobota, 17 marca 2018 12:30

16 marca 2018 roku w Regionalnym Zespole Placówek Wparcia Edukacji w Opolu, odbyło się seminarium metodyczne - Prowadzenie zajęć z dziećmi i młodzieżą w oparciu o zasady edukacji dla zrównoważonego rozwoju z wykorzystaniem aktywizujących metod nauczania zgodnych z neuronaukami. Seminarium było jednocześnie spotkaniem inauguracyjnym projektu "Bioróżnorodność Opolszczyzny z lotu ptaka". Publiczna Szkoła Podstawowa nr 1 jest jedną z 12 szkół województwa opolskiego, które zakwalifikowały się do tego projektu. W seminarium uczestniczyła Pani Dyrektor Sabina Knopik oraz nauczyciele - Izabela Kościółko (przyroda, biologia) i Henryk Mielcarz (przyroda, geografia, fotograf.. :)).

Więcej…
 
Ogólnopolski Kokurs Recytatorski Drukuj Email
Wpisany przez KInga Kalla   

15 marca 2018 roku, Jagoda Uryga zajęła I miejsce w etapie miejsko - gminnym 63 Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego! Wcześniej, 7 marca 2018 roku nauczycielki edukacji wczesnoszkolnej – pani Justyna Niemczyk i pani Kinga Kalla zorganizowały etap szkolny konkursu recytatorskiego dla kl. II i III.

Więcej…
 
XVIII Wyprawa do wnętrza Ziemi CEE Drukuj Email
Wpisany przez Sabina Knopik & Henryk Mielcarz   

3 marca 2018 roku grupa uczniów, rodziców oraz nauczycieli Jedynki brała udział w XVIII Wyprawie do wnętrza Ziemi CEE zorganizowanej przez Oddział PTTK Centrum Edukacji Ekologicznej w Strzelcach Opolskich. Tym razem uczestnicy rajdu dostali się do wnętrza Ziemi przez Szyb Anioł Kopalni Srebra w Tarnowskich Górach... Relacja z rajdu na stronie www.ekostrzelce.pl

Więcej…
 
Ratowanie tonącego zimą Drukuj Email
Wpisany przez Sabina Knopik   

16 lutego 2018 roku uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1 w Strzelcach Opolskich brali udział  w pokazie i jednocześnie ćwiczeniach Państwowej Straży Pożarnej ratowania osoby tonącej, pod którą załamał się lód. Ćwiczenia odbywały się na stawie Rybaczówka.

Więcej…
 
Odrobina Kultury! Drukuj Email
Wpisany przez Sabina Knopik   

8 lutego 2018 roku Oddział PTTK Centrum Edukacji Ekologicznej zorganizował kolejne spotkanie teatralne - tym razem w Teatrze Śląskim w Katowicach. W odbiorze sztuki brali też udział uczniowie oraz nauczyciele Strzeleckiej Jedynki. Bo na teatr nigdy nie jest za wcześnie, ani za późno. Tym razem oglądano sztukę „Dwanaście krzeseł”.

Więcej…
 
«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»

Strona 7 z 43
Copyright © 2019 Cyfrowa Strzelecka Jedynka