psp1strzelce.pl
Omnibus 2018 Drukuj Email
Wpisany przez Justyna Niemczyk & Sylwia Zaisz   

23 kwietnia 2018 roku w Publicznej Szkole Podstawowej nr 1 w Strzelcach Opolskich odbył się, kolejny już, XVII Gminny Konkurs Omnibus dla uczniów klas III. W konkursie wzięli  udział uczniowie z PSP nr 1, PSP nr 2, PSP nr 4, PSP nr 7, PSP w Szymiszowie, PSP w Suchej oraz ZPO w Kadłubie.

Więcej…
 
7 Wiosenny Rajd Jurajski Drukuj Email
Wpisany przez Henryk Mielcarz   

W ramach zajęć z przyrody i geografii, uczniowie SKKT PTTK Strzelecka Jedynka, uczestniczyli w 7 Wiosennym Rajdzie Jurajskim CEE. Rajd zorganizował Oddział PTTK Centrum Edukacji Ekologicznej w Strzelcach Opolskich. Uczestnicy rajdu odwiedzili najciekawsze zakątki Doliny Wodącej oraz aż trzy Orle Gniazda - Zamek Pilcza, Zamek Bydlin oraz Zamek Rabsztyn. Relacja z imprezy na stronie www.ekostrzelce.pl

 
Zającia z pania Natalią Drukuj Email
Wpisany przez Henryk Mielcarz   

W kwietniu dzieciaki z PSP nr 1 odwiedziła pani Natalia. Przez cały tydzień prowadziła zajęcia komputerowe w ramach praktyki studenckiej. Pani Natalia w przyszłości chciałaby zostać nauczycielem informatyki. W czasie zajęć uczyła dzieci jak wykorzystać program Microsoft PowerPoint oraz Scratch. Dzieciaki z Jedynki Pozdrawiają!

Więcej…
 
Święta majowe. Drukuj Email
Wpisany przez Sabina Knopik   

26 kwietnia 2018 roku odbył się apel przygotowany przez uczniów klas czwartej, piątej i siódmej z okazji Świąt Majowych. 1 Maja to Święto Pracy - Międzynarodowy Dzień Solidarności Ludzi Pracy, obchodzone od 1890 corocznie 1 maja. 2 Maja to Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej – polskie święto wprowadzone na mocy ustawy w 2004 roku. 3 Maja to Święto Konstytucji.

Więcej…
 
Marszałkowski Budżet Obywatelski Drukuj Email
Wpisany przez Henryk Mielcarz   

Po raz pierwszy w historii, uczniowie też mogą głosować na zadania o wartości 100 tys. zł zgłoszone do Marszałkowskiego Budżetu Obywatelskiego. Głosowanie uczniów potwierdzają rodzice. Wasze głosy są potrzebne aby w Strzelcach Opolskich zorganizowano Strzeleckie Konfrontacje Turystyczne. O głosy prosimy również rodziców i nauczycieli. Głosowanie internetowe w tym miejscu - GŁOSOWANIE

Więcej…
 
Benjamin III w województwie! Drukuj Email
Wpisany przez Małgorzata Barć   

W dniu 6 kwietnia 2018 roku, odbył się w Publicznej Szkole Podstawowej nr 2 w Opolu, XIX Wojewódzki Konkurs Wiedzy o Wielkiej Brytanii i Krajach Anglojęzycznych. Publiczną Szkołę Podstawową nr 1 w Strzelcach Opolskich reprezentowali: Malwina Cała z klasy 5A, Kuba Jureczko z klasy 6A oraz Benjamin Golletz z klasy 7A. Benjamin Golletz zajął III miejsce w  kategorii klas siódmych. Serdecznie gratulujemy kolejnego sukcesu.

Więcej…
 
Tajemnice Karbońskich Lasów Drukuj Email
Wpisany przez Henryk Mielcarz   

Gratulujemy i dziękujemy wszystkim uczniom, którzy wzięli udział w Konkursie Tajemnice Karbońskich Lasów. Konkurs plastyczny przeznaczony był dla uczniów klas IV-VI. Konkurs wiedzy dla uczniów klas VII oraz klas gimnazjalnych.

Więcej…
 
Dzień Wody i Powitanie Wiosny Drukuj Email
Wpisany przez Henryk Mielcarz   

24 marca 2018 roku, uczniowie, rodzice i nauczyciele Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1, uczestniczyli w X Wojewódzkim Rajdzie Ekologicznym CEE zorganizowanym przez Oddział PTTK Centrum Edukacji Ekologicznej oraz SKKT PTTK Strzelecka  Jedynka. Relacja z rajdu na stronie Oddziału PTTK CEE - www.ekostrzelce.pl

Więcej…
 
W poszukiwaniu wiosny! Drukuj Email
Wpisany przez Beata Bogacka   

21 marca to data pierwszego dnia kalendarzowej wiosny. W erze ocieplającego się klimatu choinkę ubieramy przy temperaturach dodatnich, a pierwszych oznak wiosny szukamy ukrytych pod śniegiem. Podobnie było w tym roku. W Publicznej Szkole Podstawowej nr 1 uczniowie rozmaicie spędzili ten dzień - ci najmłodsi, odważnie wyruszyli w teren, z małymi Marzannami chcieli wypędzić zimę ze strzeleckiego parki, a starsi uczniowie wybrali się z wychowawcami na klasowe wycieczki do kina.

 
Cyberprzestrzeń w teatrze... Drukuj Email
Wpisany przez Henryk Mielcarz   

Teatr "Bajaderka" zawitał do Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1 przy ul. Kozielskiej 34. W przedstawieniu "Cyberprzestrzeń" aktorzy przedstawili sztukę o wpływie nowoczesnych technologii na nasze życie, kiedy korzystanie z internetu jest bezpieczne i czy gry komputerowe są zdrowe. Prawie wszyscy uczniowie szkoły obejrzeli to przedstawienie.

Więcej…
 
Bioróżnorodność Opolszczyzny Drukuj Email
Wpisany przez Henryk Mielcarz   
sobota, 17 marca 2018 12:30

16 marca 2018 roku w Regionalnym Zespole Placówek Wparcia Edukacji w Opolu, odbyło się seminarium metodyczne - Prowadzenie zajęć z dziećmi i młodzieżą w oparciu o zasady edukacji dla zrównoważonego rozwoju z wykorzystaniem aktywizujących metod nauczania zgodnych z neuronaukami. Seminarium było jednocześnie spotkaniem inauguracyjnym projektu "Bioróżnorodność Opolszczyzny z lotu ptaka". Publiczna Szkoła Podstawowa nr 1 jest jedną z 12 szkół województwa opolskiego, które zakwalifikowały się do tego projektu. W seminarium uczestniczyła Pani Dyrektor Sabina Knopik oraz nauczyciele - Izabela Kościółko (przyroda, biologia) i Henryk Mielcarz (przyroda, geografia, fotograf.. :)).

Więcej…
 
Ogólnopolski Kokurs Recytatorski Drukuj Email
Wpisany przez KInga Kalla   

15 marca 2018 roku, Jagoda Uryga zajęła I miejsce w etapie miejsko - gminnym 63 Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego! Wcześniej, 7 marca 2018 roku nauczycielki edukacji wczesnoszkolnej – pani Justyna Niemczyk i pani Kinga Kalla zorganizowały etap szkolny konkursu recytatorskiego dla kl. II i III.

Więcej…
 
XVIII Wyprawa do wnętrza Ziemi CEE Drukuj Email
Wpisany przez Sabina Knopik & Henryk Mielcarz   

3 marca 2018 roku grupa uczniów, rodziców oraz nauczycieli Jedynki brała udział w XVIII Wyprawie do wnętrza Ziemi CEE zorganizowanej przez Oddział PTTK Centrum Edukacji Ekologicznej w Strzelcach Opolskich. Tym razem uczestnicy rajdu dostali się do wnętrza Ziemi przez Szyb Anioł Kopalni Srebra w Tarnowskich Górach... Relacja z rajdu na stronie www.ekostrzelce.pl

Więcej…
 
Ratowanie tonącego zimą Drukuj Email
Wpisany przez Sabina Knopik   

16 lutego 2018 roku uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1 w Strzelcach Opolskich brali udział  w pokazie i jednocześnie ćwiczeniach Państwowej Straży Pożarnej ratowania osoby tonącej, pod którą załamał się lód. Ćwiczenia odbywały się na stawie Rybaczówka.

Więcej…
 
Odrobina Kultury! Drukuj Email
Wpisany przez Sabina Knopik   

8 lutego 2018 roku Oddział PTTK Centrum Edukacji Ekologicznej zorganizował kolejne spotkanie teatralne - tym razem w Teatrze Śląskim w Katowicach. W odbiorze sztuki brali też udział uczniowie oraz nauczyciele Strzeleckiej Jedynki. Bo na teatr nigdy nie jest za wcześnie, ani za późno. Tym razem oglądano sztukę „Dwanaście krzeseł”.

Więcej…
 
XII Festiwal Piosenki Obcojęzycznej Drukuj Email
Wpisany przez Małgorzata Barć   

XII Festiwal Piosenki Obcojęzycznej "Śpiewajmy razem" miał zasięg wojewódzki. Został zorganizowany przez Publiczną Szkołę Podstawową nr 5 z Oddziałami Integracyjnymi w Opolu oraz Miejski Oddział Doskonalenia Nauczycieli w Opolu. Publiczną Szkołę Podstawową nr 1 w Strzelcach Opolskich reprezentował uczeń klasy 7a - Benjamin Golletz. Benjamin był jedynym uczniem z powiatu strzeleckiego.

Więcej…
 
«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»

Strona 6 z 31
Copyright © 2019 Cyfrowa Strzelecka Jedynka