Bad Marienberg - Westerwald Drukuj Email
Wpisany przez Alicja Stoksik

W dniach 18 - 22 września 2017 roku uczniowie klas gimnazjalnych Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1 w Strzelcach Opolskich uczestniczyli w polsko – niemieckiej wymianie sportowej w Bad Marienberg. Wymiana miała charakter sportowy z możliwością poznania walorów turystycznych regionu uzdrowiskowego Westerwald...

Już od pierwszego dnia pobytu po uroczystym powitaniu, między młodzieżą polsko niemiecką powstała więź która każdego następnego dnia  stawała się coraz mocniejsza. Program dni wypełniony był dynamiką zadań, których cele zostały w pełni zrealizowane. Zawierał on m.in. zwiedzanie zaprzyjaźnionego gimnazjum w Wissen, park linowy, zwiedzanie miasta Mainz z imponującym stadionem piłkarskiej niemieckiej Bundesligi, spacer po starym mieście z drobnymi zakupami pamiątek z wyjazdu, oraz wizytę w Muzeum Regionu Moguncji. Ponadto, każdego wieczora po kolacji młodzież spotykała się na grach i zabawach sportowych w ramach integracji, która to obejmowała piłkę nożną, tenis stołowy i koszykówkę. W czwartek wieczorem nastąpił czas podsumowań. Grupy wspólnie przy ognisku pracowały nad plakatami dotyczącymi tematyki wymiany. Wizyta uczniów z Niemiec została zaplanowana  na maj 2018 roku, na którą czekamy z niecierpliwością.