Miodkowa Rodzina Drukuj Email
Wpisany przez Małgorzata Barć   

Wychowawczyni klasy 4b – pani Małgorzata Barć z jedną z mam ucznia klasy – panią Karoliną Łydką napisały projekt „Miodkowa Rodzina, czyli łączenie plastrów miodu w Naszej (Strzeleckiej) rodzinie.

Konkurs na projekt ogłosił Strzelecki Ośrodek Kultury, a cała inicjatywa została dofinansowana przez Narodowe Centrum Kultury w ramach programu Dom Kultury + Inicjatywy Lokalne 2017. Projekt skierowany był do rodzin zamieszkujących gminę Strzelce Opolskie, aby wspólnie uczestniczyć w zacieśnianiu więzi międzypokoleniowych, odnajdywaniu swojego miejsca w rodzinie biologicznej i rodzinie lokalnej, tak jak w plastrze miodu, poprzez wspólne działanie na różnych płaszczyznach kulturalnych.

Chciano, aby całe rodziny mogły poznać strzeleckie środowisko miejskie i móc porównać je ze środowiskiem wiejskim (Moszna). W odpowiedzi na potrzeby lokalnej społeczności postanowiono zainicjować wspólne spędzanie czasu rodziców z dziećmi, aby podnieść świadomość, jaką funkcję pełni rodzina w znaczeniu jednostkowym jak i społecznym oraz jaki powinna mieć w niej udział historia, sztuka.

Działania edukacyjne w innowacyjnej formie żywego obcowania ze sztuką, historią - poznanie historii zamku w Mosznej - miało za zadanie pokazać strzeleckim rodzinom, jak pokolenia budowały swoje rodziny, z rozwojem artystycznym (nauka kaligrafii, zajęcia w plenerze parku strzeleckiego) oraz z przyrodą. Ukazano wspólne czerpanie radości z obcowania z przyrodą oraz zapuszczanie korzeni w Strzelcach Opolskich poprzez zasadzenie drzewa miododajnego - lipy drobnolistnej, jako symbolu zakotwiczenia swoich korzeni w mieście, gdzie kształtuje się ta Rodzina. Do projektu zaangażowano obie klasy czwarte, wraz z wychowawcami i rodzicami.

 
Copyright © 2019 Cyfrowa Strzelecka Jedynka