Dzień Anioła Drukuj Email
Wpisany przez s.M. Faustyna

W środę 25 października w klasach I - III obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Anioła, który był kulminacyjnym wydarzeniem projektu pt. „Anielski Tydzień”.

Celem projektu było aktywne włączanie uczniów klas I - III w realizowanie i przeżywanie doświadczenia obecności aniołów  w życiu człowieka, integrowanie szkolnego środowiska katechetycznego oraz budowanie wspólnoty świadków wiary oraz podjęcie inicjatywy na rzecz poznania i propagowania środowisku szkolnym oddziaływania aniołów  na poszczególnego ucznia oraz wypracowanie konkretnych materiałów poświęconych odkrywaniu posłannictwa anioła w wierze i kulturze chrześcijańskiej.

Na lekcjach religii uczniowie poznawali i prawdę o stworzeniu  świata niewidzialnego oraz zgłębiali treści dotyczące nauki Kościoła na temat roli Anioła Stróża i Archanioła Michała. Wykonywali także prace plastyczne, takie jak: kolorowanki, wizerunki aniołów oraz przestrzenne figurki aniołów oraz nauczyli się piosenki Magdy Anioł zatytułowaną „Anioł Stróż”, do której wspólnie z s. Faustyną Jureczko ułożyli układ taneczny.

W Dniu Anioła dzieci przyszły do szkoły przebrane w anielskie stroje, co sprawiło, że w szkole zrobiło się  jaśniej i radośniej. Miały także okazję spotkać się z ks. Sebastianem Szajdą, który poprowadził dla niech iście „anielskie zajęcia”, podczas których mogły rozwinąć swoje talenty muzyczne oraz plastyczne. Na koniec zobaczyły film „Mój niewidzialny przyjaciel Anioł Stróż”.

Wszystkim uczniom życzymy, by każdego dnia troszczyli się także o anielskie zachowanie a wszystkim nauczycielom i wychowawcom - anielskiej cierpliwości.