Wymiana zagraniczna Drukuj Email

Wymiana zagraniczna pomiędzy klasami gimnazjalnymi PSP 1 w Strzelcach Opolskich a Gesamtschule w Soest.W dniach od 14 do 21 października 2017 roku odbyła się wymiana zagraniczna, w której udział wzięli uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej Nr 1 w Strzelcach Opolskich. Motywem przewodnim była woda – jej zastosowanie w różnych dziedzinach.

11 uczniów klas gimnazjalnych wraz z opiekunami Panią Kariną Suchanek i Panem Sebastianem Piwek wyjechali w piątek – 13 października w 12 godzinną podróż. Po przyjeździe do Soest rodziny niemieckie ugościły w swoich domach polskich podopiecznych. Sobotę oraz niedzielę uczniowie spędzili ze swoimi ,,rodzinami’’.

W poniedziałek  polska grupa spotkała się w szkole, następnie poszła zwiedzać miasto. We wtorek polscy i niemieccy uczniowie wybrali się do muzeum oraz zoo. Tematem wystawy w muzeum było hasło ,,Woda porusza”. Następnego dnia uczniowie jechali do Güme zobaczyć tamę wodną. W czwartek wybrali się do tzw. podnośni statków w Henrichenburgu oraz do wodnego zamku Annette von Droste Hülshoff w Münsterland natomiast w piątek uczniowie wykonali projekt budowy oczyszczalni ścieków i zostali pożegnani przez dyrektorke szkoły.

W sobotę wieczorem uczniowie pożegnali się ze swoimi „zastępczymi” rodzinami i odjechali do Polski. Cała grupa wróciła szczęśliwa, zdrowa i bardzo zadowolona.

 
Copyright © 2019 Cyfrowa Strzelecka Jedynka