Jasełka 2018 Drukuj Email
Wpisany przez Sabina Knopik

22 grudnia 2017 roku wieczorem, w Publicznej Szkole Podstawowej nr 1 wystawiono, jak co roku, Jasełka. Przed głównym przedstawieniem wystąpili uczniowie klasy 1b, którzy pod kierownictwem pani Beaty Bogackiej wprowadzili widzów w świąteczny nastrój, poprzez dziecięce wyobrażenie przyjścia na świat Jezusa...

Same Jasełka zrealizowano w nowoczesnej konwencji, co tym bardziej, dostarczyło wzruszeń. W przedstawieniu odniesiono się do  współczesnych trendów w komunikacji międzyludzkiej i pokolenia "always on", czyli tych, którzy są "zawsze podłączeni". Lajkują, komentują, udostępniają. Pozostają w stałym kontakcie ze swoimi znajomymi, ale niekoniecznie w świecie rzeczywistym. Facebook, Instagram i Snapchat tworzą świat wirtualny, który jest równie atrakcyjny, a może nawet atrakcyjniejszy, niż kontakt i bycie z drugim człowiekiem.

Nie sposób, jednak, nie odczytać przesłania, jakie wciąż płynie z bożonarodzeniowych przedstawień. A jest to przesłanie miłości, pokoju i solidarności ze wszystkimi, szczególnie zaś z tymi, którzy czują się osamotnieni, poniżeni, a może i wzgardzeni. Oto Dziecię Jezus przychodzi na świat w ubogiej stajni, otoczone pasterzami - małymi tego świata. Przepiękne i emocjonalne przedstawienie przygotowały z uczniami klas gimnazjalnych panie Joanna Strzelzyk i Jadwiga Lizon.

Oprócz zaproszonych gości, wśród których były władze miejskie, oświatowe, radni Rady Miejskiej, obecni i emerytowani nauczyciele szkoły, było wielu rodziców, podziwiających swoje dzieci, występujące na scenie i śpiewające w chórze. Ponad dwieście miejsc siedzących okazało się zdecydowanie niewystarczających dla prawdziwych tłumów przybyłych na to słynne już wydarzenie.

Na zakończenie dyrektor i wicedyrektor życzyli wszystkim zebranym zdrowych, szczęśliwych i radosnych Świąt Bożego Narodzenia, a w szczególności tego, o czym mówiło przedstawienie, bliskości drugiego człowieka.