XVIII Wyprawa do wnętrza Ziemi CEE Drukuj Email
Wpisany przez Sabina Knopik & Henryk Mielcarz   

3 marca 2018 roku grupa uczniów, rodziców oraz nauczycieli Jedynki brała udział w XVIII Wyprawie do wnętrza Ziemi CEE zorganizowanej przez Oddział PTTK Centrum Edukacji Ekologicznej w Strzelcach Opolskich. Tym razem uczestnicy rajdu dostali się do wnętrza Ziemi przez Szyb Anioł Kopalni Srebra w Tarnowskich Górach... Relacja z rajdu na stronie www.ekostrzelce.pl

Po 20 latach Klub PTTK Mała Akademia Turystyczna powrócił do Zabytkowej Kopalni Srebra w Tarnowskich Górach. A co po tych 20 latach? Kopalnia staraniami towarzystw i miłośników została zrewitalizowana, pozyskano fundusze na zmodernizowanie infrastruktury i w 2017 roku udało się umieścić obiekt na liście Światowego Dziedzictwa UNESCO. W kopalni, zaopatrzeni w kaski, zwiedzaliśmy podziemne bogactwo kopalni, z pozostałymi fragmentami galeny. Oglądano ekspozycje przedstawiające dawne narzędzia i przedmioty użyteczności ówczesnych gwarków. Największą atrakcją było przepłynięcie sztolni łodziami.

Po kopalni całkowita odmiana doznań - zwiedzenie Miejskiej Palmiarni w Gliwicach. Wspaniałe rośliny tropikalne i śródziemnomorskie, pokryte kolorowymi kwiatami i owocami oraz zwierzęta zamieszkujące tamtejsze obszary pozwoliły zapomnieć o temperaturze panującej na dworze.

:)

Relacja z rajdu na stronie www.ekostrzelce.pl

 
Copyright © 2019 Cyfrowa Strzelecka Jedynka