Ogólnopolski Kokurs Recytatorski Drukuj Email
Wpisany przez KInga Kalla

15 marca 2018 roku, Jagoda Uryga zajęła I miejsce w etapie miejsko - gminnym 63 Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego! Wcześniej, 7 marca 2018 roku nauczycielki edukacji wczesnoszkolnej – pani Justyna Niemczyk i pani Kinga Kalla zorganizowały etap szkolny konkursu recytatorskiego dla kl. II i III.

Wzięło w nim udział 15 uczestników, którzy przez miesiąc przygotowywali wiersze do recytacji. Włożyli w to wiele wysiłku, poświęcili swój czas i niejeden odkrył w sobie talent aktorski. O godz. 12.00 wybrzmiały wiersze Juliana Tuwima, Jana Brzechwy, Aleksandra Fredry i Danuty Wawiłow. Komisja w składzie  pani Daria Szeliga – przedstawiciel Biblioteki Publicznej  SOK, pani Sylwia Zaisz  - nauczyciel ed. Wczesnoszkolnej PSP 1, p. Wioletta Gałązka – bibliotekarz PSP nr 1 dokonała weryfikacji uczestników. Po obradach, biorąc pod uwagę kryteria obowiązujące wszystkich uczestników konkursu, zostali wyłonieni  zwycięzcy: I miejsce zajęły uczennice: Jagoda Uryga kl. 3b  i Maja Wróblewska kl. 2, II miejsce zajęły uczennice: Zofia Skóra kl. 3b i Anna Bogusz kl. 2, III miejsce zajęła Maja Wysocka kl. 3b, IV miejsce otrzymali: kl. 2 –  Maja Tiuchtiej, Julia Dżbik, Julia Aleks, Kl. 3 – Hanna Piotrowska, Aleksandra Szyguła, Marcin Prus, Bartosz Kwoczała, Oliwia Buraczewska, Karolina Rawska. Wszyscy uczestnicy otrzymali gromkie brawa, dyplomy i nagrody. Największym wyróżnieniem było to, że 15.03.2018r. pięć wyróżnionych uczennic reprezentowało naszą szkołę na „OKR 2018”w Strzeleckim Ośrodku Kultury.