Bioróżnorodność Opolszczyzny Drukuj Email
Wpisany przez Henryk Mielcarz
sobota, 17 marca 2018 12:30

16 marca 2018 roku w Regionalnym Zespole Placówek Wparcia Edukacji w Opolu, odbyło się seminarium metodyczne - Prowadzenie zajęć z dziećmi i młodzieżą w oparciu o zasady edukacji dla zrównoważonego rozwoju z wykorzystaniem aktywizujących metod nauczania zgodnych z neuronaukami. Seminarium było jednocześnie spotkaniem inauguracyjnym projektu "Bioróżnorodność Opolszczyzny z lotu ptaka". Publiczna Szkoła Podstawowa nr 1 jest jedną z 12 szkół województwa opolskiego, które zakwalifikowały się do tego projektu. W seminarium uczestniczyła Pani Dyrektor Sabina Knopik oraz nauczyciele - Izabela Kościółko (przyroda, biologia) i Henryk Mielcarz (przyroda, geografia, fotograf.. :)).

Prowadzenie zajęć z dziećmi i młodzieżą w oparciu o zasady edukacji dla zrównoważonego rozwoju z wykorzystaniem aktywizujących metod nauczania zgodnych z neuronaukami (wykład I – prof. dr hab. Krystyna Borecka, profesor Uniwersytetu Opolskiego, wykład II – dr Mariusz Głowacki, adiunkt Uniwersytetu Opolskiego, prezes OCEE, sekretarz o/Opole PTIE).

Projekt będzie trwał do 2019 roku. W projekcie: konferencje, zajęcia edukacyjne w specjalnie przygotowanych pracowniach, warsztaty, wizyty edukacyjne, wycieczki krajowe i zagraniczne, zielone szkoły, festiwale ekologiczne, konkursy oraz event ekologiczny na zakończenie.