Wymiana młodzieży 2018 Drukuj Email
Wpisany przez Sebastian Piwek & Karina Suchanek   

Wymiana młodzieży w Publicznej Szkole Podstawowej nr 1 w Strzelcach Opolskich (Wymiana młodzieży byłego Publicznego Gimnazjum nr 2). Od 5 do 12 maja 2018 roku przebywało w PSP nr 1 w Strzelcach Opolskich 11 uczniów i 2 opiekunów z partnerskiej szkoły Hannah-Arendt-Gesamtschule Soest. Tytuł programu spotkania to „Znaczenie wody dla Śląska Opolskiego i Dolnego Śląska”...

Wymianę wspólnie przeprowadzili Pani Karina Suchanek oraz Pan Sebastian Piwek. W ramach wymiany zwiedziliśmy muzeum „Hydropolis” we Wrocławiu i wrocławski rynek, Strzelce Opolskie, Opole i odbyliśmy rejs po kanale gliwickim. Byliśmy z wizytą u burmistrza i wchodziliśmy na wieżę ratuszową. W szkole uczniowie niemieccy brali udział w lekcjach i wspólnie wykonaliśmy akwarele zabytków Wrocławia i Opola na podstawie wcześniej sporządzonych szkiców oraz robiliśmy kartki z tłem z baniek mydlanych.

Niemieccy uczniowie i opiekunowie byli zachwyceni naszą szkołą. Pomocną ręką służył nam w organizacji wymiany Pani Dyrektor Sabina Knopik i Pan Dyrektor Paweł Bębas, Pani Małgorzata Góral oraz Polsko-Niemiecka Wymiana Młodzieży (PNWM) dzięki której uzyskaliśmy środki na wymianę. Dziękujemy również wszystkim uczniom i ich rodzicom.

Sebastian Piwek i Karina Suchanek.

 
Copyright © 2019 Cyfrowa Strzelecka Jedynka