Karta rowerowa - Egzamin 2018 Drukuj Email
Wpisany przez Henryk Mielcarz

19 czerwca 2018 roku odbył się Egzamin Praktyczny na Kartę Rowerową do uczniów klas czwartych Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1 w Strzelcach Opolskich. W egzaminie uczestniczyli uczniowie klasy IVA i IVB. Egzamin przeprowadzono na specjalnie przygotowanym torze, gdzie każdy uczeń mógł wykazać się umiejętnością jazdy na rowerze. Egzamin nadzorował sierżant Rafał Janik z Komendy Powiatowej Policji w Strzelach Opolskich.

Uczniowie przez cały rok szkolny przygotowywali się do tego ważnego wydarzenia. Na zajęciach technicznych, w ramach wychowania komunikacyjnego, poznawali budowę roweru, obowiązujące przepisy o ruchu drogowym oraz znaki drogowe, zasady poruszania się po drogach i przez skrzyżowania. Doskonalili technikę jazdy na rowerze. Przed przystąpieniem do egzaminu praktycznego z jazdy, uczniowie zdawali egzamin teoretyczny.

Dziękujemy rodzicom, którzy zapewnili swoim pociechom odpowiedni sprzęt i pomogli dzieciom w przygotowaniach do egzaminów. Gratulujemy wszystkim uczniom, którzy zdali egzamin na kartę rowerową!

Julii z klasy 6a, Piotrkowi i Jackowi z klasy 5a oraz Adamowi z klasy 7a dziękujemy za pomoc podczas egzaminu oraz czas poświęcony na przygotowanie toru rowerowego. Kolejny egzamin za rok!