Pasowanie na Ucznia PSP 1 Drukuj Email
Wpisany przez Natalia Auer

11 października 2018 roku odbyła się uroczystość Pasowania na Ucznia Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1 w Strzelcach Opolskich. 3 września uczniowie rozpoczęli naukę w szkole, co było ważnym momentem życia każdego dziecka. Wcześniej, z niecierpliwością czekali na spotkanie ze szkołą, z nowymi kolegami, wiadomościami, przygodami. Czekali na dzień, w którym staną się prawdziwymi uczniami i poprzez pasowanie zostaną włączeni do społeczności szkolnej... Pasowanie poprzedzał okres kilku tygodni przygotowań, w którym dzieci poznawały prawa i obowiązki ucznia, szkołę, jej pracowników, otoczenie, koleżanki i kolegów, symbole narodowe. Uroczystość pasowania jest niejako egzaminem dojrzałości dziecka do podjęcia obowiązków ucznia. Dziecko wtedy ma okazję wykazać się nie tylko wiedzą i umiejętnościami, ale również sprawnością fizyczną.