Bijemy rekord resuscytacji Drukuj Email
Wpisany przez Ewa Łuczak

Bijemy rekord resuscytacji krążeniowo-oddechowej razem z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy. 16 października 2018 roku obchodzimy Europejski Dzień Przywracania Czynności Serca i z tej okazji Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zorganizowała próbę bicia rekordu w jednoczesnym prowadzeniu resuscytacji krążeniowo-oddechowej przez jak największą ilość osób. Odpowiadając na apel z chęcią przyłączyliśmy się do przedsięwzięcia i w samo południe zebraliśmy się na sali gimnastycznej. W akcji tej wzięli udział uczniowie klas I-III Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1 w Strzelcach Opolskich wraz z wychowawcami. Koordynatorem akcji była pani Ewa Łuczak. Uczniowie mieli możliwość wypróbowania wcześniej zdobytych umiejętności na fantomach. Akcja poprzedzona była lekcją tematyczną, podczas której uczniowie zdobywali wiedzę i umiejętności z zakresu pierwszej pomocy. Wiemy, jak ważna jest nauka i umiejętność udzielania pierwszej pomocy, dlatego na pewno będziemy ćwiczyć te umiejętności. Wierzymy, że nasi uczniowie będą potrafili wykorzystać zdobytą wiedzę w praktyce.