BIoróżnorodność Opolszczyzny 4B & 7A & 8A Drukuj Email
Wpisany przez Sabina Knopik

W dniach 5, 12 oraz 14 marca 2019 roku, uczniowie klas 2 - 8 brali udział w warsztatach edukacyjnych na temat bioróżnorodności Opolszczyzny, w ramach programu, w którym szkoła bierze udział od zeszłego roku „Bioróżnorodność Opolszczyzny z lotu ptaka”.

Uczniowie podzieleni na mniejsze grupy odwiedzali różne pracownie. W „Ptasim radiu” dowiadywali się różnych informacji na temat 13 gatunków sów zamieszkujących w Polsce, poznawali ich ekologiczne przystosowania, odgłosy jakie wydają, uczyli się rozpoznawać gatunki ptaków.

W następnej pracowni - jak w leśniczówce, mnóstwo akcesoriów związanych z lasem, tutaj uczono się, na podstawie szyszek rozpoznawać najpospolitsze gatunki drzew iglastych, rosnących w Polsce.

W kolejnej pracowni poznawano świat owadów, ich budowę morfologiczną i cechy charakterystyczne dla niektórych grup. W końcu poznawano walory parków krajobrazowych naszego województwa. I na koniec temat ponury i przygnębiający, ale gorący, co zrobić z odpadami!?