Festiwal ekologiczny w Niwkach. Drukuj Email
Wpisany przez Małgorzata Kaczorowska

W dniu 7 czerwca 2019 roku klasa I „A” ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Strzelcach Opolskich uczestniczyła w Festiwalu Ekologicznym w Niwkach. Nasi najmłodsi uczestnicy wycieczki mieli okazje wziąć udział w zawodach z wiedzy ekologicznej, gdzie mogli się wykazać swoimi zdobytymi wiadomościami np. dotyczącą życia pszczół jak i motyli.

Chęć rywalizacji i nagrody bardzo zmotywowała uczniów klasy pierwszej. Uczniowie pracowali w skupieniu i świetnie pokazali jak potrafią działać zespołowo. Mieli okazje zagrać w słowną wersje gry kalambury o tematyce przyrodniczej. Na koniec naszych zajęć odbył się pokaz kulinarny, gdzie uczniowie mogli nie tylko przyjrzeć się pracy prawdziwego kucharza, ale również pomóc kucharzowi w gotowaniu. Miedzy czasie odbywała się degustacja przygotowanych potraw. Na koniec każdy mały kucharz otrzymał porcję pysznych lodów.