Bioróżnorodność Opolszczyzny 2.0 Drukuj Email
Wpisany przez Henryk Mielcarz

Ruszył kolejny projekt związany z różnorodnością biologiczną województwa opolskiego: "Bioróżnorodność Opolszczyzny w ujęciu wodnym, czyli H2O dla BIO". Do projektu przystąpiło 25 szkół z całego regionu. 15 listopada odbyło się spotkanie otwierające działania projektu, na którym omówiono najważniejsze założenia oraz kalendarz aktywności na niemal cały okres trwania projektu.

Podobnie jak w pierwszej edycji, czeka nas sporo pracy. Odbędą się warsztaty H2O dla uczniów w Centrum Nauki i Eksperymentu w Opolu oraz w Ośrodku Szkoleniowym w Niwkach, Zielone Szkoły oraz liczne konkursy. Nauczyciele będą uczestniczyli w szkoleniach oraz wyjazdach edukacyjnych.

Za nami pierwsze seminarium wyjazdowe do miejsca edukacji bezpośredniej - Centrum Edukacji Ekologicznej HYDROPOLIS we Wrocławiu. To jedyny taki obiekt w Polsce i jeden z nielicznych na świecie. Wystawa znajduje się w zabytkowym, XIX-wiecznym podziemnym zbiorniku wody czystej o powierzchni 4000 m².