Edukacja Ekologiczna w Hydropolis Drukuj Email
Wpisany przez Henryk Mielcarz

25 listopada 2019 roku, w ramach realizacji programu Edukacja Ekologiczna PLUS 2019, odbyła się wycieczka przedmiotowa do wrocławskiego Hydropolis - Centrum Wiedzy o Wodzie. W tej edukacyjnej wyprawie wzięli udział uczniowie klasy 8A, 4A oraz 7A. Opiekunami grup byli Sabina Knopik, Halina Sobolewska oraz Henryk Mielcarz...

HYDROPOLIS to miejsce, w którym różnorodne technologie multimedialne, interaktywne instalacje, wierne repliki i modele oraz bogate w informacje ekrany dotykowe służą jednemu celowi: ukazaniu wody z różnych, fascynujących perspektyw.

CZŁOWIEK I WODA

Średnio 60% masy ciała każdego z nas stanowi woda. To wystarczający argument, by przyjrzeć się bliżej relacji człowieka z wodą! W tej strefie poznasz jej funkcje w organizmie. W sali „Sacrum” dowiesz się również, jaką rolę pełni w kulturach i religiach. W sposób symboliczny znaczenie wody dla człowieka przestawiamy w formie transparentnej kopii rzeźby „Dawid” Michała Anioła.

GŁĘBINY

W tej strefie będziesz mógł z bliska obejrzeć najbardziej przerażające stworzenia głębinowe i odkryjesz niesamowite życie ukryte w ciemnościach. Ponadto, wraz ze śmiałkami batyskafu „Trieste”, przeżyjesz legendarną podróż do najgłębszego miejsca na Ziemi, a także odkryjesz wraki zatopionych statków i okrętów.

OCEAN ŻYCIA

Tematem tej strefy jest ewolucja życia, które pojawiło się w wodzie ok. 3,3 miliarda lat temu. Jedną z instalacji jest scena polowania żarłacza tygrysiego na ławicę tuńczyków. Przedstawiamy bogate ekosystemy raf koralowych, techniki kamuflażu oraz różnorodność wodnego życia – od mikroorganizmów ukrytych w kropli wody po olbrzymie ssaki morskie.

Już 2 grudnia kolejna grupa uczniów z kl. 5a i 5 b wyruszy pod opieką Sabiny Knopik, Aliny Hamryszak i Henryka Mielcarza, aby poznać tajemnice wody i wodnego świata.