Grudzień w Strzeleckiej Jedynce Drukuj Email

Do ważnych wydarzeń zwykle dłużej się przygotowujemy. Stąd, gdy przed nami pojawiła się perspektywa Świąt Bożego Narodzenia, w naszej szkole zaczęło się dziać.

Najpierw przygotowania do kiermaszu adwentowego, a więc wykonanie lampionów i wianków adwentowych, a potem sam kiermasz. Trzeba też było zawczasu zabrać się do przygotowań, by wziąć udział w konkursie ?Tak to leciało ? kolędy?. Jeśli ktoś planował wygrać musiał nauczyć się na pamięć tekstów dziewięciu kolęd. A chętnych nie brakowało. Do eliminacji zgłosiło się 76 uczniów, do finału weszło 14. Wygrały dwie uczennice: Wiktoria Breguła z klasy 4a i Milena Świeboda z klasy 5b. Jak widać nie łatwo pokonać tremę!

Dzięki wspólnemu wysiłkowi udało nam się przygotować i przeprowadzić kiermasz świąteczny, którego dochód przeznaczony został na nagrody grudniowych konkursów. Dlatego wszystkim, którzy nas wsparli poprzez zakup stroików, pierników, aniołków czy sianka ? dziękujemy.
Wielkim wydarzeniem było podjęcie naszego szkolnego postanowienia: ?Nie daj się zwyciężyć złu. Zło dobrem zwyciężaj?. Pod ?grzechami? wypisanymi na sercu ukrył się mały Jezus, uczniowie, pełniąc dobre czyny i starając się o dobre zachowanie i lepszy udział w lekcjach, zostawiali swoje ślady jednocześnie odkrywając prawdziwe oblicze swego serca.

Ważnym punktem ?gorącego grudnia? była wystawa szopek rodzinnych wykonanych przez jak największą liczbę członków rodzin. Dwunastu uczniów przyniosło swe prace. Pierwsze miejsce zdobyła szopka wykonana z makaronu przez rodzinę Gałązków, drugie miejsce stajenka rodziny Kunertów, w której figurki wykonane były samodzielnie, a ubrane były w suknie z materiału. Trzecie miejsce zdobyła rodzina Brożynów, których stajenka wielkich rozmiarów została kunsztownie wykonana. Czwarte miejsce zdobyła rodzina Bąków za oryginalność pomysłu oraz rodzina Słotwińskich, która w wielkiej liczbie osób zaangażowała się do pracy przy szopce.

Uwieńczeniem całego miesiąca stały się szkolne Jasełka. Ich myśl przewodnia ? wszystko co czynimy drugiemu człowiekowi ? czynimy samemu Jezusowi, była podsumowaniem naszych wysiłków. Wzięli w nich udział przedstawiciele wszystkich klas. Wspólne kolędowanie, dzielenie się opłatkiem w klasach i życzenia nastroiły nas bożonarodzeniowymi tajemnicami.

Poprawiony: sobota, 08 września 2012 14:57
 
Copyright © 2019 Cyfrowa Strzelecka Jedynka