III Szkolny Konkurs Czytania Drukuj Email
Wpisany przez Irena Wacowska & Wioletta Gałązka

III Szkolny Konkurs Pięknego Czytania Utworów Lirycznych - Złota Polska Jesień w Poezji
W dniu 23 listopada 2011 roku, w środowe popołudnie, w bibliotece szkolnej o miano najpiękniej czytających utwory liryczne rywalizowało 26 uczniów klas 4-6.

Tematem tegorocznego Konkursu Pięknego Czytania były utwory poetów wybranych przez uczestników konkursu. Każdy uczeń, chcąc wziąć udział w konkursie, musiał wcześniej przygotować do interpretacji dwa utwory liryczne o złotej polskiej jesieni. Poprawne odczytanie utworów poetyckich nie jest łatwe, ale większość uczniów dobrze sobie z tym poradziła.

Celem konkursu było rozwijanie potrzeb i nawyków czytelniczych uczniów, dbałość o kulturę słowa, kształcenie umiejętności pięknego czytania i rozumienia tekstów poetyckich, stworzenie dzieciom możliwości prezentacji własnych umiejętności. Jury i jednocześnie organizatorki konkursu w składzie: Irena Wacowska ? nauczyciel języka polskiego, Wioletta Gałązka ? bibliotekarka naszej szkoły, postanowiły przyznać: I miejsce Julii Wojnarowskiej (kl. 5a), II miejsce Magdzie Nowak i Agacie Gałązce (kl. 4a), III miejsce Adrianie Thiel (kl. 6b).

Gratulujemy zwycięzcom i serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział w konkursie.