Kolejni uczniowie poznają szkolne iPady Drukuj Email
Wpisany przez Henryk Mielcarz   

Przyszła kolej na klasę 4B i 5A! Teraz uczniowie tych klas poznają możliwości nowoczesnych technologii IT.

Podobnie jak w klasie 4A i 6A uczniowie zapoznali się z systemem iOS na urządzeniach iPad firmy Apple. Precyzyjny ekran pojemnościowy tego tabletu powoduje, że praca z nim staje się wyjątkowo łatwa i przyjemna. Trzeba się niestety odzwyczaić od "klikania" bo w tym przypadku konieczne jest tylko delikatne "dotykanie"... oraz cały zestaw "gestów" wykonywanych również w trybie wielodotyku (kilkoma palcami jednocześnie).

W czasie zajęć, a szczególnie po nich, zauważyliśmy, że istotnym problemem staje się zachowanie czystości ekranów. Tak więc, żegnajcie umazane masłem, dżemem, majonezem z kanapek palce większe i mniejsze... zanim zaczniesz pracować z tabletem trzeba zadbać o ich higienę! Przydatne okażą się specjalne ściereczki do czyszczenia ekranów.

Przed nami wiele pracy. Trzeba poznać wiele aplikacji, które wykorzystamy w czasie nauki. Są wśród nich programy do edycji dokumentów, aplikacje do przyrody, języków obcych, do rysowania i malowania, do liczenia i tworzenia brył geometrycznych, do wykonywania obliczeń, prawdziwe e-podręczniki, testy i sprawdziany wiedzy, programy do zajęć technicznych i muzycznych oraz cała masa innych bardziej lub mniej dziś jeszcze znanych, a takich które pojawią się z czasem będzie jeszcze więcej...

Już w czasie pierwszych zajęć uczniowie zademonstrowali swoje preferencje - korzystając z tych aplikacji, którymi są najbardziej zainteresowani... Większość z nich wybrała karierę artystyczną! Program GarageBand zdobył największą popularność... ;) Większość naszych uczniów marzy o tym aby grać na pianinie, fortepianie, wiolonczeli, na skrzypcach, gitarach, bębnach, syntezatorach... interesują ich rytmy i melodie!!!

iPad potrafi rozbudzać zainteresowania dzieciaków na całym świecie! Uczniowie Strzeleckiej Jedynki też pewnie odkryją w sobie najróżniejsze talenty.

Gdyby można było czegoś życzyć naszym uczniom, to głównie tego, aby wśród całej masy prezentów pod choinką znalazł się również TAKI.

Poprawiony: niedziela, 12 maja 2013 17:28
 
Copyright © 2019 Cyfrowa Strzelecka Jedynka